zavřít

Madonna úspěšnější než Elvis? V Británii pokořila jeho rekord

- Magazín autor: red

Americká zpěvačka Madonna překonala v Británii rekord Elvise Presleyho, když se zde její nové album MDNA dostalo po prvním týdnu do čela žebříčku prodejů. Oznámila to dnes společnost Official Charts Company.

MDNA je již dvanáctým albem třiapadesátileté zpěvačky, které se v Británii dostalo na první místo hitparády. Stala se tak v Británii v tomto směru nejúspěšnějším sólovým umělcem. Překonala tak dosavadní rekord rock´n rollové legendy Elvise Presleyho.

Madonnino nové album při svém britském debutu za sebou nechalo o 34.000 prodaných exemplářů na druhém místě album Nothing But The Beat od Davida Guetty. Na třetí místo se vyšplhala Emeli Sandé s Our Version Of Events. O místo si na čtvrtém místě polepšila Adele s 21. Pátá je soulová zpěvačka Jessie J s albem Who You Are, která oproti minulému týdnu poskočila o 18. příček. Jednička minulého týdne, Sonik Kicks od Paula Wellera, klesla na 10. místo.

V žebříčku singlů vede Chris Brown s písničkou Turn up the Music, která nahradila jedničku minulého týdne, Part of Me od Katy Perry.