zavřít

Lékař, který zabil Jacksona, nepřijde o lékařskou licenci

- Magazín autor: red

Soud v Los Angeles tento týden potvrdil, že doktor Conrad Murray nepřijde o svou lékařskou licenci. Může tak, jak to žádal jeho právník, nadále „pomáhat lidem“. Murray byl přitom obviněn z neúmyslného zabití zpěváka Michaela Jacksona, jemuž do těla vpravil vysokou koncentraci sedativa Propofolu a dalších léků, jejichž směs způsobila zpěvákovu smrt.

Podle žalobce Murray přitom zcela zjevně odborně selhal. Přesto soudce Michael Pastor potvrdil, že může nadále vykonávat lékařskou praxi.

„Nemám žádnou možnost zrevidovat rozsudky a činy svých kolegů. Nemám soudní pravomoc tuto záležitost zrevidovat. Nemá to ale nic společného s tím, jak se cítím nebo co si myslím. Má to co do činění se zákonem a možností tohoto soudu následovat zákon,“ vysvětlil soudce Pastor své rozhodnutí.

Slyšení bylo přitom již čtvrtým pokusem státního zástupce a rodiny Jacksonových znemožnit Murrayovi nadále vykonávat lékařskou praxi. Jeho advokát rozsudek uvítal s tím, že Murray může pracovat a vydělávat tak na další soudní výlohy.

Soud kvůli neúmyslnému zabití začne 23. srpna. Pokud bude Conrad Murray usvědčen, hrozí mu až čtyři roky odnětí svobody.