zavřít

Legendární Scorpions se po 40 letech rozcházejí

- Magazín autor: red

Už čtyřicet let obohacují světovou hudební historii členové skupiny Scorpions. Jejich přínos jako jednotného týmu ovšem po vydání očekávaného alba skončí, oznámili totiž, že se po čtyřech desítkách let svého působení rozcházejí. Německá skupina jako taková tedy zaniká. Na svých stránkách uvádí, že odchází včas, na vrcholu své tvůrčí síly.

Ovšem fanoušci nemusejí upadnout v hluboký žal, ještě dva roky si budou moci rockery užívat na jejich rozlučkovém turné po světě.

„Bylo to vždy pro nás velkým potěšením, velkou životní snahou, velkou vášní a jsme moc šťastní za to, že jsme mohli vytvářet hudbu pro vás, ať už to bylo živě na pódiu či ve studiu, kdy jsme tvořili nové songy. Zatímco jsme posledních pár měsíců pracovali na novém albu, cítili jsme doslova, že je naše práce velmi silná a tvůrčí, a pořád jsme se u toho skvěle bavili. Ale taky se dostavilo něco dalšího. Chceme ukončit výjimečnou kariéru skupiny Scorpions, dokud je na vrcholu… Ukončíme naši kariéru albem, které bude nejlepší z těch, co jsme kdy vytvořili, a také prostřednictvím turné, které začne u nás doma v Německu a postupně se přesune na pět různých kontinentů během dvou let. Chceme, naši skalní fanoušci, abyste to byli vy, kdo se to dozví první. Díky za neutuchající podporu během těch mnoha let!“ napsali členové na svých stránkách.

Skupina Scorpions vznikla v roce 1965 v Hannoveru, založil ji Rudolf Schenker, k němuž se o čtyři roky později připojil mladší bratr Michael a zpěvák Klaus Meine.