zavřít

Lake Malawi: Je nejlepší doba, aby to ve světě rozsvítil někdo z Česka


Jednou z nejdiskutovanějších a nejpřekvapivějších událostí uplynulého roku na domácí scéně byl rozpad třineckých Charlie Straight. Zpěvák Albert Černý nedlouho poté ohlásil jméno svého nového „zaměstnavatele" –Lake Malawi. Co ho k tomu vedlo a na co se teď těší, prozradil v následujícím rozhovoru. Jak se jeho nové kapele povede, můžete poznat třeba 21. června na tradiční Okoři se šťávou.

zdroj: iREPORT.cz

Nejvíc se teď samozřejmě těším na koncerty Lake Malawi. Už jsme odehráli něco venku na Majálesech a hodně nás to baví, ti lidi a nebe, po kterém plujou mraky... Jsem rád, že jsem se rozhodl Charlie Straight zabalit a založit Lake Malawi, bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohl udělat.

Většina kapel by si asi ve vaší situaci ponechala název a pokračovala, i kdyby měl někdo od vás odejít. Jak to vnímalo vaše okolí, rodiče, kamarádi?
Vnímají to jako férové gesto, protože jsme Charlie Straight zakládali jako čtyři kluci z Třince s podporou našich rodičů. Kdybychom někoho vyměnili a pokračovali dál, určitě by mu to nebylo příjemné a ani já bych se necítil úplně dobře. Rodiče a kamarádi, které mám, mě hodně podporovali v založení nové kapely a pomohli mi překonat to těžké období. To si budu pamatovat dlouho.

Jak jste vybírali nové členy skupiny, můžeš je představit?
V Lake Malawi hraje kromě bubeníka Charlie Straight Pavla Pilcha ještě Patrik Karpentski z Toxique a Jeroným Šubrt ze skupiny Admiral Ackbar. Patrik se hodně věnuje produkci, dělal s Lenkou Dusilovou Baromantiku a já jsem si tu desku zamiloval. Jeronýma objevil Pavel na Festivalu v ulicích v Ostravě a když jsem se s ním sešel já, padli jsme si do oka. Posloucháme hodně stejných kapel a baví nás móda.

Která místa a co obecně tě nejvíc inspiruje? Stíháš vedle hudby ještě nějaké další záliby?
Občas běhám a cvičím jógu. Chci chodit víc do hor u nás v Beskydech a fascinuje mě moře a surfování. Taky proto ta vlna v logu Lake Malawi.

Pamatuješ si ještě, kdy jsi složil svou první písničku?
Asi někdy ve třinácti nebo čtrnácti letech. Měli jsme na gymplu v Třinci různé kapely, byl to trochu víc jazz a folk...

Pokračování rozhovoru naleznete v odkazu:

Odkaz na hudební novinky iREPORT