zavřít

Konec Harryho Pottera? Rowlingová možná mění názor!

- Magazín autor: red

Do sálů našich kin za měsíc přijde druhá část posledního filmu na téma knihy o kouzelníkovi Harry Potterovi. Co to znamená pro nás čtenáře? Je to úplný konec Harryho Pottera? Všechny díly knihy už jsou za námi a do konce roku tomu tak bude i s filmy. Nebo ne?

Autorka J. K. Rowling nedávno spustila svou webovou stránku, Pottermore.com (v překladu VícePottera) Možná to vypadá jenom jako stránka pro věčné fanoušky Harryho, ale co když je ale za tím něco víc? Účel založení webového portálu je zatím nejasný.

„Sovy se zvědavě slétávají," objevilo se na Twitteru stránky. „Už brzy zjistíte proč."

Média se samozřejmě okamžitě snažila zjistit co rébus znamená. Harry Potter vrací úder? Mluvčí Rowlingové řekl jen jedno. Že nic neřekne.

Zmínil se jenom, že zpráva z Twitteru nemá nic společného s filmem, který vejde 14. července do kin. „Nic víc vám vážně neřekneme." dodal mluvčí.

Zajímavé je, že ochranná známka pro Pottermore.com byla vydána v červenci 2009, což je dva roky poté, co Rowlingová dopsala svou poslední knihu.

Knižní sága Harry Potter má sedm pokračování a stala se jednou z nejprodávanějších a zároveň nejpřekládavanějších knih vůbec. Chytlavý příběh o čaroději zajistil jeho tvůrkyni, jejím dětem a s nějvětší pravděpodobností i dětem jejích dětí na doživotí pohádkové bohatství.

Stejnojmenný film má dílů osm. Sedmý díl knihy byl totiž filmově rozdělen do dvou částí.