zavřít

Koncert Lady Gaga? Pouze pro starší osmnácti let!

- Magazín autor: red

Až americká zpěvačka Lady Gaga zahájí 27. dubna své světové turné koncertem v jihokorejském Soulu, bude mít před sebou velmi dospělé publikum. Jihokorejská vládní agentura se totiž minulý týden rozhodla zvýšit "přístupnost" jejího koncertu z 12 let na 18, napsal list The Wall Street Journal.

Tento krok přinutil pořadatele koncertu nabídnout vrácení ceny za lístek teenagerům mladším osmnácti let, kteří si ho už koupili. Podle místních sdělovacích prostředků ale skončilo v rukou nezletilých méně než jedno procento ze 38.000 prodaných vstupenek.

Koncert se bude konat na největším stadiónu v Soulu, který v případě hudebních vystoupení má k dispozici 44.000 sedadel.

Korejský úřad pro klasifikaci, který stanovuje věkový limit pro koncerty, vyrozuměl pořadatele o změně minimálního povoleného věku pro diváky minulý týden, aniž uvedl důvod, proč je Lady Gaga pro osoby mladší 18 let nepřístupná. Tento krok vyvolal vlnu kritiky na internetu, kde se uživatelé mimo jiné ptají, proč se na Lady Gagu smí až od osmnácti, zatímco mnohé jihokorejské holčičí skupiny známé provokativními tanečními pohyby jsou mládeži přístupné.