zavřít

Kněžna Nicole Kidman? Herečka si zahraje Grace Kelly

- Magazín autor: red

Australská herečka Nicole Kidman by si mohla zahrát hollywoodskou divu a pozdější monackou kněžnu Grace Kellyovou. Informoval o tom na internetu časopis Variety. Urputný boj o tuto roli podle něj sváděly nejznámější hollywoodské herečky například včetně Jessicy Biel či Emily Blunt, Kidman se ale dostala do vedení.

zdroj: Profimedia

Smlouva ještě podepsána nebyla, jednání jsou ale prý v pokročilé fázi.

Grace Kelly se proslavila v 50. letech, kdy si zahrála například v Hitchcockových filmech Vražda na objednávku a Okno do dvora či v dramatu Děvče z venkova, za nějž získala Oscara. Její první významnější filmovou příležitostí byla vedlejší role ve slavném westernu V pravé poledne, v němž si zahrála s Garym Cooperem.

V roce 1956 si vzala monackého knížete Rainiera III. a hereckou kariéru pak ukončila. Zemřela v roce 1982 při automobilové havárii.

Režisérem snímku Grace of Monaco má být francouzský filmař Olivier Dahan, kterého proslavil mimo jiné snímek Edith Piaf o legendární francouzské šansoniérce.

Příběh chystaného filmu o Kelly je zasazen do období od prosince 1961 do listopadu 1962. Kelly bylo tehdy 32 let, měla dvě děti a v zákulisí se angažovala v tehdejší politické a finanční krizi mezi Francií a daňovým rájem Monakem.

Kidmanová dostala v roce 2003 Oscara za ztvárnění britské spisovatelky Virginie Woolf ve filmu Hodiny. Už o rok předtím byla na Oscara nominována za roli ve filmovém muzikálu Moulin Rouge. Třetí nominaci na toto prestižní filmařské ocenění jí v roce 2011 vyneslo účinkování ve snímku Králičí nora.

Tagy: nicole kidman