zavřít

Kemp je mrtev? Ať žije kemp!

- Magazín autor: Inzerce

„Jestli máme jednou umřít, tak letos to rozhodně neplánujeme. Přes všechny tradice a odkazy jsme jen tak dobrý jako náš poslední ročník. Proto ten letošní bude nejlepší," říká David Maryško, dramaturg kultovního Hip Hop Kempu k jeho nadcházejícímu ročníku, který se uskuteční ve dnech 23.-25.srpna. Už posedmnácté se o tomto prodlouženém srpnovém víkendu do královehradeckého Festivalparku sjedou fandové hip hopu ze všech koutů světa, aby společně prožili mejdan, ze kterého budou žít po celý další rok! A se sebevražednou dvojkou $uicideboy$, věčným průšvihářem Chief Keefem, rváči s osudem Evidence a Illa J a Luciferem Billem $aberem v čele to bude jízda vpravdě pekelná!

Jestli se o něco snažíme vážně od začátku, tak je to pestrost a vyváženost. S holkami je to o něco těžší, ale najdou se. Genderovou vyváženost se nám právě povedlo dostat do zvláštního paradoxního bodu, kdy se může stát, že “největší koule” na fesťáku bude mít holka. Young M.A je přísnější než penalta v nastavení. Jestli vás Young M.A nakopne, Bahamadia naopak pohladí. Medový hlas z Philly dělá rap příjemnějším už dvaadvacet let a nemyslíme si, že hodlá přestat.

Zázrak

Když chodil Hopsin po moři fanoušků, které se před ním nerozestoupilo, ale naopak ho věrně nosilo na rukách, byl to jeden z těch nezapomenutelných momentů, které by chtěl člověk zmrazit. Zastavit čas a zvěčnit. Stačí vzpomenout a na křídlech husí kůže letíte zpátky do dnů. Jaký to může být teď? Stejný a lepší.

Byl to zázrak, když Kendrick Lamar uprostřed svého majestátního mlčení po vydání remixu “Control”, zamčený sám do sebe, pozval na stage během svého koncertu Fashawna, aby tu zeď mlčení prolomil. Nestalo se to v Comptonu, ani v Paříži, stalo se to v Hradci Králové na Hip Hop Kempu! Fashawn od té doby vyrost, vydal spousty supr muziky a bude mít co říct i letos v létě.

Žijeme v šíleným světě, někdo se snaží zapomenout, schválně se topit ve víru zábavy, rozptýlit hlavu, než si jí definitivně ustřelí. Někdo se do toho nebojí říznout. Že se právě teď povede dotáhnout někoho tak radikálně tvrdého, jako Immortal Technique, to je paráda. Konečně! To čekání bylo nekonečný. No není to zázrak?

Zlatá éra

Jestli je historie příběhem, psaným vítězi, může být “zlatá éra” hranicí, obtahující sladkobolný časoprostor zásadního významu. Domeček, do jehož bezpečí se jeden vždy rád teleportuje. Pro každého může být trošku jinde. Ta doba se na časové ose neustále posunuje, momentálně se ale ještě shodneme, že tak v rapu budeme říkat devadesátkám, OK? Doba, kdy bubny měli koule a kritici nemohli nic říct. Máme tady na to totiž zástup klasiků žánru: The Beatnuts, Jeru The Damaja, společný 90s showcase ve složení Nine, El Da Sensei a Snowgoons DJs, AG z D.I.T.C. Z různých čtvrtí, ale všichni poctivý NY rap, čistý do morku kosti. Begoury, Timbály, mikinu Champion a bundičku Carhartt, kterou není možné sundat za žádných okolností. Man’s not hot. Někdo ten underground hlídat musí.

Zpátky do dnů

Nostalgie. I když je nám to občas předhazováno, rozhodně necouváme a nežijeme s pohledem upřeným přes rameno. Držíme odkaz, víme odkud, ale hlavně koukáme kam dál. Výjimky se ale samozřejmě najdou. V letech 96 a 97… Dvě z nejslavnějších hiphopových kapel v Čechách a na Slovensku dosud nikdy nehrály na Kempu. Stály sice u zrodu, ale než se stihl narodit i náš fesťák, oni už to měly za sebou. 16 let jsme si mysleli, že už to tak i zůstane. Teď už nějakou dobu doufáme, že ne. Chaozz a Trosky se tomu rozhodly dát ještě jednu rundu a obě legendární party se tedy na Kempu poprvé a velmi pravděpodobně i naposledy objeví v plné síle. Kolik rebelství jde nasát a uvolnit ze “Zakázané uvolnenie”? Jak aktuální je protest á la “Planeta opic”?

Z domácí scény nemůže chybět Kontrafakt, PSH nebo Pio Sqaud co nevynechali jediný Kemp. S deskou Ronin a poctivým přístupem k věci se představí brněnský Michajlov, s oblíbeným “premiérovským” zvukem Rest.

#jedukemp

Zdroje: Inzerce