zavřít

Kapitán Amerika porazil Harryho Pottera. Většina publika byli muži

- Magazín autor: red

Harry Potter vedoucí návštěvnost v severoamerických kinech? To už je týden minulostí. Z trůnu ho sesadil Kapitán Amerika. Harryho tržby se oproti předchozímu týdnu propadly o 72 procent.

zdroj: Profimedia.cz

Za první víkend svého vysílání vydělal snímek Captain America: První Avenger 65,8 milionu dolarů (1,18 miliardy korun).

Děj filmu se odehrává ve 40. letech 20. století. Jde o příběh o mladém vojákovi, na kterém se dělá experiment. Pokus je úspěšný a z hlavního hrdiny se stane voják-superčlověk. Od komiksového nakladatelství Marvel je Kapitán Amerika zatím posledním superhrdinou, který se objeví na filmovém plátně. Zajímavostí je, že dvě třetiny diváků tvořili muži. Příští rok na snímek částečně naváže velký projekt The Avengers, kde spojí své síly celá řada superhrdinu včetně Thora, Iron Mana a třeba i Kapitána Ameriky.

Po rekordním  víkendu spadl na druhé místo Harry Potter se svým druhým pokračováním závěrečného dílu úspěšné ságy. Tento týden vydělal čaroděj svým tvůrcům „pouhých" 48,1 milionu dolarů (314 milionů korun). Oproti původní 1,1 miliardy korun je rozdíl ale opravdu znatelný.

Bronzovou medaily tento týden získal Justin Timberlake a Mila Kunis s komedií Kamarád taky rád. Film vydělal 11,7 milionu dolarů (199 milionů korun).

Nejnavštěvovanější filmy v severoamerických kinech v milionech dolarů v uplynulém víkendu:

1. Captain America: První Avenger -  65,8
2. Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 - 48,1
3. Kamarád taky rád - 18,5
4. Transformers 3 - 12
5. Šéfové na zabití - 11,7
6. Ošetřovatel - 8,7
7. Auta 2 - 5,7
8. Medvídek Pú - 5,1
9. Zkažená úča - 2,6
10. Půlnoc v Paříži - 1,9