zavřít

Kanadští Simple Plan vyprodali nadšenou pražskou Incheba Arénu

- Magazín autor: red

V Icheba Aréně v Praze včera vystoupila známá skupina Simple Plan. Halu zaplnily tisíce diváků, většinou se jednalo o mladé dívky. Frontman kapely rozskákal celou arénu.

zdroj: Profimedia.cz

Dobrý večer, Praho! zařval zpěvák Pierre Bouvier s typickým nečeským přízvukem. Hned na to se rozezněly reproduktery v pražské Icheba Aréně. Vystoupila skupina Simple Plan. To je scénář včerejšího večera. Podle pořadatelů se na místě sešlo přes 3500 diváků. Pop-punková skupina s kořeny v Kanadě se v Praze stala zájmem zejména mladých dívek.

Mimo skaldeb z nového aba Get Your Heart On! zahrála skupina i jasné hitovky jako je Perfect World nebo třeba Welcome To My Life. Celý koncert zahájila písnička Shut Up!  z druhého alba Still Not Getting Any…, které skupina vydala před sedmi lety. Fanoušky měl frontman skupiny naprosto omotané kolem prstu. Zkákali, mávali a zpívali staré i nové písně. Stačilo jen náznak, a celá hala dělala přesně to, co Pierre řekl. Z nového alba zazněly i skladby You Suck At Love, Can’t Keep My Hands Off You nebo třeba Loser Of The Year. U té je zajímavostí, že ji čínské ministerstvo kultury zakázalo vysílat. Je podle nich moc erotická.

Předskokana Simple Plan dělala skupina Imodium. "Přišlo mi, že skupina neměla dobře vybalancovaný zvuk. Hrála dobře, technicky se to moc nepovedlo." řekla redakci jedna z účastnic koncertu.

Co se týče samotné desky Get Your Heart On, debutovala v kanadských žebříčcích prodeje hned druhá, samozřejmě za zpěvačkou Adele. Úspěchem je však, že porazili hvězdy jako je Lady Gaga, Bruno Mars nebo například Rihanna. Čeští publicisté však album pěkně zkritizovali. Živé provedení však veřejnost naprosto oslnilo.

Své první album - No Pads, No Helmets - vydala skupina v roce 2002. O dva roky později přišla na svět nahrávka Still Not Getting Any a v roce 2008 písnička Simple Plan.

Simple Plan přijeli do Prahy na turné nového alba Get Your Heart On, které předhodili trhu teprve nedávno. Ve skladbě Can't Keep My Hands Off You, hostuje zpěvák skupiny Weezer Rivers Cuomo. Další song - Jet Lag - skupina natočila hned ve dvou verzích - jedna s anglickou zpěvačkou Natashou Bedingfield a druhou, francouzskou, se zpěvačkou Marie-Mai. Na Get Your Heart On s kapelou dále spolupracovali třeba rapper K'Naan nebo Alex Gaskarth z formace All Time Low.