zavřít

Kabát nebo Lucie? Která z českých superkapel má více fanoušků?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Česká rocková skupina Kabát, existující od roku 1983, nebo pražská pop rocková skupina Lucie, která vstoupila na hudební scénu roku 1985, a kromě krátké pauzy hraje dodnes? Obě skupiny za svou kariéru vydaly nesčetné množství alb a získaly mnoho ocenění. Kterou máte raději? Hlasujte na konci článku. Zároveň můžete otestovat své vědomosti v kvízech k těmto kapelám.

Velký koncert Kabátů

Velký koncert Kabátů , zdroj: Profimedia

Zakladateli skupiny Lucie jsou kytarista Robert Kodym a baskytarista Petr (Břetislav) Chovanec (P.B.CH.), kteří spolu účinkovali v kapele Prášek. Pak přišel nápad založit vlastní kapelu. Psal se rok 1985 a duo Kodym a Chovanec doplňuje bubeník Tomáš Waschinger. Když došlo na vymýšlení jména, rozhodovali se mezi Patricií a Lucií. Volba připadla na Lucii. Více o skupině na Osobnosti.cz.

 Lucie - Černí andělé

Staňte se fanoušky skupiny Lucie a přidejte se do jejího fanklubu!

Udělejte si kvíz a zjistěte jak dobře znáte Lucii

Lucie - kvíz Lucie - kvíz, zdroj: Profimedia

Kapelu Kabát založil roku 1983 v Teplicích Milan Špalek, původně jako thrashmetalovou skupinu. Z počátku byla koncertně neaktivní kvůli nevelké oblibě u tamních úřadů. Pak se postupně členové skupiny museli podrobit vojenské povinnosti. Povojnová sestava Kabátů - Josef Vojtek, Tomáš Krulich, Ota Váňa, Milan Špalek a Radek Hurčík funguje do současnosti. Více o skupině na Osobnosti.cz.

Kabát - Láďa

 Staňte se fanoušky skupiny Kabát a přidejte se do jejího fanklubu!

 Udělejte si kvíz a zjistěte jak dobře znáte Kabáty

Kabát - kvíz Kabát - kvíz, zdroj: Profimedia

Kabát VS Lucie

  1. Které kapele více fandíte?

Tagy: hudebni skupina kviz souboj skupin

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku