zavřít

Jste fanoušci skupiny Anthrax? V prosinci vystoupí v Praze!

- Magazín autor: red

Legendární americká skupina Anthrax zahraje 3. prosince svůj energický thrash metal v pražském Lucerna Music Baru. Kapela, kterou proslavil v roce 1991 crossoverový hit Bring The Noise nahraný s Public Enemy, nabídne mimo jiné své loňské album Worship Music. ČTK o tom za pořádající společnost D Smack U Promotion informoval Michal Rejzek.

Vstupenky za 590 korun jsou k dispozici v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal a v pokladně Lucerna Music Baru.

"Desáté studiové album Anthrax Worship Music nazpíval po delší době Joey Belladonna, zpěvák kapely v letech 1985 až 1992, a časopis Metal Rules jej zvolil metalovým albem roku," uvedl Rejzek.

Anthrax se v České republice představili před 40.000 posluchači v roce 2010 v Milovicích na Nymbursku na festivalu Sonisphere, který hostil celou velkou thrash metalovou čtyřku - Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax.

Předtím měli tuzemští příznivci Anthrax na jejich koncerty smůlu. Před třemi lety skupina Anthrax zrušila své letní evropské turné, včetně vystoupení v pražské Retro Music Hall. Důvodem bylo onemocnění tehdejšího zpěváka Dana Nelsona. Předtím se Anthrax stačili tuzemskému publiku představit na festivalu Noc plná hvězd na fotbalovém stadionu v Třinci-Borku. V červenci 2005 měli hrát v Plzni, koncert však byl zrušen, údajně pro nízký předprodej vstupenek.

Prvopočátky Anthrax se datují kolem roku 1981, kdy se zformoval základ kapely, z něhož po celou dobu existence zůstal pouze rtuťovitý kytarista Scott Ian. Po třech letech se skupina prosadila debutovým albem Fistful of Metal. V 80. letech minulého století byli jednou z nejpopulárnějších hudebních skupin na thrashmetalové scéně. V roce 1992 se Anthrax překvapivě rozešli se zpěvákem Belladonnou a angažovali Johna Bushe. Společně s ním pak skupina natočila další kvalitní alba, její sláva však pomalu klesala.