zavřít

Johnny Depp, nebo Orlando Bloom? Po kom holky více šílí?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

V dnešním souboji proti sobě postavíme dvě věhlasné hollywoodské hvězdy. Jako první se vám představí Johnny Depp, který si svůj filmový debut užil již v roce 1984 v Noční můře. Nejvíce fanoušků jej zná jako piráta Jacka Sparowa. Druhý v pořadí, je podstatně mladší, Orlando Bloom, který si zahrál také jednu z hlavních rolí v Pirátech z Karibiku. Nejvíce se však proslavil jako elf Legolas v trilogiích Pán Prstenů a Hobit. Který z těchto velikánů je vaším oblíbeným hercem?

Johnny Depp a Orlando Bloom

Johnny Depp a Orlando Bloom , zdroj: Profimedia.cz

Johnny Depp

Americký herec Johnny Depp se narodil roku 1963 v Kentucky. Je nejmladší ze čtyř sourozenců. Již od mládí toužil stát se slavným kytaristou. Když mu bylo 15 let, rozvedli se mu rodiče. V této době kradl, bral drogy a měl našlápnuto spíše na roli kriminálníka, nežli na roli filmové hvězdy. Poprvé si zahrál roku 1984 v americkém hororu Noční můra z Elm Street.

Noční můra v Elm Street zdroj: New Line Cinema

Roku 1986 dostává roli ve filmu Slow Burn, dále dostává roli vojáka v populárním válečném dramatu Četa. Tento film získal čtyři ceny Akademie. Další rok hraje v seriálu Jump Street 21. Od roku 1990 dostává spoustu hereckých příležitostí a objevuje se v hlavních rolích úspěšných filmů jako jsou např. Střihoruký EdwardAstronautova ženaČokoláda, nebo Kokain.

Kokain zdroj: New Line Cinema

Zlom v jeho herecké kariéře přichází roku 2003, kdy dostává hlavní roli v trháku Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, kde si zahrál po boku dalšího úspěšného herce Orlanda Blooma.

Orlando Bloom

Anglický herec Orlando Bloom se narodil 1977 v Canterbury. Orlando má starší sestru Samanthu Bloom, která je také herečka. Svoji první televizní roli si odbyl v jedné z epizod detektivního seriálu Vraždy v Midsomeru

Vraždy v Midsomeru zdroj: Independent Television (ITV)

Roku 1999 získal roli v úspěšné trilogii Pán Prstenů, objevil se ve filmu Pán Prstenů: Dvě věže. Další úspěšné filmy, ve kterých si zahrál byly např. Troja, kde si zahrál po boku Brada Pitta, nebo historický válečný film Království nebeské

Království nebeské zdroj: 20th Century Fox

Nejplodnějším rokem je pro Orlanda rok 2017, kdy ho čeká jeden z nejvýraznějších filmů a to pokračování pirátů, film Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.

 

Johnny Depp Vs Orlando Bloom

  1. Kterého herce máte raději?

Přidejte se do fanklubu svého oblíbeného herce
Fanklub Johnny Depp
Fanklub Orlando Bloom

Tagy: herec souboj

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku