zavřít

Johnny Depp, nebo Orlando Bloom? Po kom holky více šílí?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

V dnešním souboji proti sobě postavíme dvě věhlasné hollywoodské hvězdy. Jako první se vám představí Johnny Depp, který si svůj filmový debut užil již v roce 1984 v Noční můře. Nejvíce fanoušků jej zná jako piráta Jacka Sparowa. Druhý v pořadí, je podstatně mladší, Orlando Bloom, který si zahrál také jednu z hlavních rolí v Pirátech z Karibiku. Nejvíce se však proslavil jako elf Legolas v trilogiích Pán Prstenů a Hobit. Který z těchto velikánů je vaším oblíbeným hercem?

Johnny Depp a Orlando Bloom

Johnny Depp a Orlando Bloom,zdroj: Profimedia.cz

Johnny Depp

Americký herec Johnny Depp se narodil roku 1963 v Kentucky. Je nejmladší ze čtyř sourozenců. Již od mládí toužil stát se slavným kytaristou. Když mu bylo 15 let, rozvedli se mu rodiče. V této době kradl, bral drogy a měl našlápnuto spíše na roli kriminálníka, nežli na roli filmové hvězdy. Poprvé si zahrál roku 1984 v americkém hororu Noční můra z Elm Street.

Noční můra v Elm Street

Roku 1986 dostává roli ve filmu Slow Burn, dále dostává roli vojáka v populárním válečném dramatu Četa. Tento film získal čtyři ceny Akademie. Další rok hraje v seriálu Jump Street 21. Od roku 1990 dostává spoustu hereckých příležitostí a objevuje se v hlavních rolích úspěšných filmů jako jsou např. Střihoruký EdwardAstronautova ženaČokoláda, nebo Kokain.

Kokain

Zlom v jeho herecké kariéře přichází roku 2003, kdy dostává hlavní roli v trháku Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, kde si zahrál po boku dalšího úspěšného herce Orlanda Blooma.

Orlando Bloom

Anglický herec Orlando Bloom se narodil 1977 v Canterbury. Orlando má starší sestru Samanthu Bloom, která je také herečka. Svoji první televizní roli si odbyl v jedné z epizod detektivního seriálu Vraždy v Midsomeru

Vraždy v Midsomeru

Roku 1999 získal roli v úspěšné trilogii Pán Prstenů, objevil se ve filmu Pán Prstenů: Dvě věže. Další úspěšné filmy, ve kterých si zahrál byly např. Troja, kde si zahrál po boku Brada Pitta, nebo historický válečný film Království nebeské

Království nebeské

Nejplodnějším rokem je pro Orlanda rok 2017, kdy ho čeká jeden z nejvýraznějších filmů a to pokračování pirátů, film Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta.

 

Johnny Depp Vs Orlando Bloom

  1. Kterého herce máte raději?

Přidejte se do fanklubu svého oblíbeného herce
Fanklub Johnny Depp
Fanklub Orlando Bloom

Tagy: herec souboj

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku