zavřít

Joe Jackson viní ze smrti syna Michaela jeho matku Katherine


Joe Jackson nikdy neměl dobrou pověst, ani rok po smrti syna Michaela ale na její nápravě nepracuje. Naopak pár dní před prvním výročím úmrtí popového krále obvinil jeho matku Katherine, že může za smrt jejich slavného syna. Prý nevěnovala dostatek pozornosti Michaelově závislosti na lécích a nenutila ho dost usilovně vyhledat pomoc.

zdroj: Archiv

„Svět moc dobře zná paní Jacksonovou, že to byla vždy milující matka a babička a že ona a Michael měli velmi výjimečný vztah. Svět také ví, kdo je Joe Jackson zač a zdá se, že on sám světu nedovolí zapomenout,“ komentoval Joeovo nařčení právník Adam Streisand zastupující Katherine Jacksonovou.

„Úsudek Joea Jacksona, že paní Jacksonová je jakkoli zodpovědná za smrt Michaela Jacksona, je naprosto pošetilý. Katherine Jacksonová Michaela celý život podporovala a byla mu milující matkou. Jeho láska a respekt vůči ní se odráží také v jeho dědickém odkazu,“ dodal Howard Weitzman, právník dědického fondu Michael Jackson.

Joe Jackson zcela jistě nepřenesl přes srdce, že mu Michael neodkázal ani jediný cent a učinil ho finančně závislým právě na Katherine, do jejíž výlučné péče svěřil také své tři děti.

Jackson ve svém obvinění uvedl: „Katherine pár hodin po jeho smrti neovladatelně řvala a byla šíleně rozčilená. Ale já jsem ji neobjal, protože jsem byl hotový z jejího pláče. Řekl jsem jí, kdybys mě poslouchala, Michael teď mohl žít. Pořád musím myslet na to, jak jsem stál před ní a říkal jí, že se něco děje. Nemohl jsem potlačit své pocity. Katherine neřekla ani slovo, musel jsem od ní pryč. Kdyby udělala, o co jsem ji žádal, Michael by tu dnes byl. Jsem na ni rozzlobený. Mohla to změnit.“