zavřít

Jessica Chastain, životní cesta jedné z nejvýznamnějších hereček svojí generace

- Magazín autor: Michal Burkoň

Dcera rockového hudebníka Michaela Monasteria, Jessica Chastain, to neměla v životě vždy jednoduché. V mládí žila pouze s matkou a rodina se potýkala s nedostatkem peněz. V roce 2003 spáchala její sestra Juliet sebevraždu. Jessica byla spíše samotářka, která věnovala spoustu času četbě Shakespeara, což jí motivovalo k tomu, stát se herečkou. Roku 2017 se vdala do šlechtické rodiny Passi de Preposulo. Momentálně žije v New Yorku.

Celý životopis a všechny filmové role Jessicy Chastain

První zkušenosti před kamerou získala Jessica v roce 2004, když byla obsazena do epizodních rolí seriálů Pohotovost a Veroca Mars. První filmovou roli pak získala v roce 2005, kdy ji režisér P. J. Hogan obsadil do hororu Dark Shadows.

Významné role

Roku 2010 hrála agentku Rachel Singer v dramatickém filmu Dluh. Za průlomovou roli lze označit psychologický thriller Úkryt, kde si Jessica zahrála manželku herce Michaela Shannona, který začal mít děsivé apokalyptické sny.

Jednou z nejvýznamnějších rolí bylo pro Jessicu ztvárnění agentky CIA Mayi v historickém thrilleru 30 minut po půlnoci. Děj filmu se odehrává dva roky po útocích z 11. září a popisuje hon na tehdy nejhledanějšího muže planety Usámu bin Ládina.

Zajímavým projektem byla série filmů  Zmizení Eleanor Rigby: Ona a Zmizení Eleanor Rigby: On. Režisér Ned Benson natočil tyto dva filmy, které vyprávějí jeden a ten samý příběh současně. Filmy popisují opravdovou lásku mezi dvěma mladými lidmi, kterou přeruší osobní tragédie, a na kterou mají partneři odlišné pohledy. Film s dodatkem “On”, sleduje pohled Conora (James McAvoy) a jeho snahu spojit se s Eleanor. Film z dodatkem “Ona” zase pohled Eleanor (Jessica Chastain), která se snaží odpoutat od zničeného vztahu. V roce 2014 přibylo ještě pokračování nazvané Zmizení Eleanor Rigbyové: Oni.

Z dalších filmů z kariéry Jessicy Chastain můžeme uvést mysteriózní drama Interstellar, horor Purpurový vrch, drama Případ Sloane, či marvelovku X-Men: Dark Phoenix, která ovládne plátna kin již příští týden.

Celý životopis a všechny filmové role Jessicy Chastain

Jessica Chastain: životopis Jessica Chastain: životopis, zdroj: Archiv

Tagy: zivotopis herečka biografie

Zdroje: vlastní


Osobnosti a filmy v článku