zavřít

Jessica Alba: Manželství dnes nemá žádný smysl

- Magazín autor: red

Herečka Jessica Alba tradičnímu manželství nevěří. A proto ji musel choť Cash Warren dlouho přemlouvat, než ke svatbě před dvěma roky nakonec svolila. Podle Jessiky je totiž dnes institut manželství zcela pokřivený a pozbývá původního smyslu – spojit dvě rodiny a vytvořit tak silný klan pro přežití v těžkých životních podmínkách.

„Bylo to pro mě velmi těžké, než jsem s manželstvím souhlasila, protože mám pocit, že je dnes značně zdeformované. Původně se spojily dvě rodiny, aby vytvořily jednu silnější. Bylo to o přežití, ne o žádné lásce a spřízněné duši. A dnes, když vidím, jak se manželství doslova uvádí na trh, dokonce už jako děti tím masírují v Disneyho filmech, je to všechno jen o dokonalém princi, který vás srazí na kolena,“ odmítla Jessica kult dokonalého manželství, který je podle ní pokryteckou a velmi nereálnou ideou.

A právě medializace nevěsty a ženicha jako princezny a prince a idealizace manželství jako pohádky Jessiku děsí nejvíce.

„O svatbě se tady uvažuje tak, že musíte mít obrovské šaty a bude to obrovský den, během něhož je každá dívka princeznou. Já s ničím takovým vůbec nesouhlasím. Tradice poslušnosti manželovi, jako by byl nějaký král? Je to hromada blbostí. Láska a úcta, ano. Ale žena musí umět milovat a vážit si také sama sebe a všech svých přátel,“ tvrdí osmadvacetiletá herečka.

Sama se nakonec vdávala v roce 2008, Cash ji přesvědčil k sňatku, protože u něj ví, že si s ním na tradiční manželství hrát nemusí.