zavřít

Jean-Paul Belmondo, idol žen a dívek po celém světe

- Magazín autor: Tomáš Burkoň

Chcete se dozvědět vše o Jean-Paulovi Belmondovi, geniálním francouzském herci, jehož filmy baví již několik generací? Věděli jste, že v době dospívání se věnoval hlavně boxu, ve kterém byl nepřemožitelný, a na filmová plátna neměl tou dobou ani pomyšlení? Chcete se dozvědět více o Belmondovi? Přečtěte si náš zbrusu nový životopis.

Celý životopis Jean-Paul Belmonda

Jean-Paul Belmondo se narodil 9. dubna 1933 v městečku Neuilly-sur-Seine. Již jako teenager se zajímal o herectví, navštěvoval soukromou divadelní školu a začal nahrávat komediální skeče. Úplně poprvé se okouzlující Jean-Paul Belmondo objevil před kamerou v dokumentárním krátkometrážním snímku Molière

Zlomovou rolí Jean-Paul Belmonda se stala postava Michela Poiccarda alias Laszla Kovacse ve filmu U konce s dechem, která ho katapultovala mezi hlavní představitele Francouzské nové vlny.

V průběhu devadesátých let se Belmondo ve filmu objevuje výrazně méně než v předchozích dvou dekádách. Po mrtvici, kterou utrpěl v roce 2001 se ve filmu objevil znovu až v roce 2008. Šlo o hlavní roli v psychologickém dramatu Muž a jeho pes, jenž je prozatím Belmondovým posledním filmovým počinem.

Celý životopis Jean-Paul Belmonda

Tagy: zivotopis herec

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku