zavřít

Jamie Oliver prodal kuchařek za 2,9 miliardy

- Magazín autor: red

Kuchařky Jamieho Olivera jdou na dračku. Nejlépe se v současnosti prodává jeho 30-Minute Meals neboli pokrmy, jejichž příprava trvá maximálně půl hodiny. To, co je Joanne K. Rowling s Harrym Potterem v beletrii, to je Jamie teď ve světě kuchařek. Jeho knihy receptů totiž překonaly hranici zisku 100 milionů liber. V korunách se tedy za ně utržilo 2,9 miliardy.

Prodávanější už je jen Rowling s Potterem. Pětatřicetiletý Jamie je obrovským hitem nejen v Británii, kde v prodejnosti překonal i mnohem zkušenější a starší kolegyni Deliu Smith. Ale ani ta si nevede zrovna špatně, její kuchařky už vynesly 60 milionů liber.

Ovšem Jamieho kuchařka 30-Minute Meals se jen minulý týden prodala v nákladu 80 tisíc kopií.

„Je to ideální kuchařka pro tento čas. Lidé nemají čas a v době recese se musí více vařit doma. Jamie je v posledních deseti letech tak oblíbený a tak skvěle se mu vede, protože je doslova posedlý každým detailem svých knih,“ tvrdí šéf Oliverova vydavatelství Penguin General Books.

Rowling a Oliver jsou jedinými dvěma britskými autory, jejichž knihy vynesly více než 100 milionů liber (asi 2,9 miliardy korun).