zavřít

Jamie Oliver: Britský McDonald´s je zdravější než řada restaurací!

- Magazín autor: red

Slavný britský kuchař Jamie Oliver se v rámci své „ americké revoluce stravování“ pustil do kritiky řady anglických, velšských či skotských restaurací a bufetů. Tvrdí, že většina z nich má potraviny horší a méně zdravé než jinak kritizovaný řetězec rychlého občerstvení McDonald´s. Jamie ale tvrdí, že to platí pouze v případě britských poboček tohoto nadnárodního řetězce, ve zbytku světa podává McDonald´s potraviny velmi nezdravé.

„McDonald´s ve Spojeném království se velmi liší od amerického modelu. U nás používají mnohem kvalitnější hovězí, využívají jen vajíčka od slepic z volného chovu a připravují nápoje a jídla jen z bio mléka, jejich etika a recyklování věcí se značně zlepšily. Zcela určitě zahanbí mnoho hospod a restaurací tím, jak na zlepšení kvality svých služeb pracují,“ prohlásil čtyřiatřicetiletý Jamie.

Slavný britský kuchtík přitom hovořil o kvalitě britského McDonald´s v USA, kde pořad Food Revolution natáčí a v jehož rámci se snaží naučit Američany jíst zdravě. Ovšem práce je to těžší, než si myslel. Narazil totiž na tvrdou realitu, Američani jsou ve své obezitě a nezdravém stravování spokojení a o změnu v žádném případě nestojí. V Západní Virginii ho tak minulý měsíc rozbrečeli, když ho se salátem slušně řečeno poslali k čertu.