zavřít

J.K. Rowling: Měla jsem v plánu nechat umřít více postav

- Magazín autor: red

Autorka knižní ságy Harry Potter J. K. Rowling nedávno v televizním rozhovoru prozradila, koho měla v plánu nechat umřít v posledním díle.

V rozhovoru s Danielem Radcliffem, který mimochodem hrál Harryho Pottera ve filmovém ztvárnění knižní předlohy, řekla, že měl jeho kamarád Ron během posledního dílu zemřít. Nakonec si to autorka rozmyslela a Ron, kterého hraje Rupert Grint, přežil všechny nástrahy a nebezpečí, které na něj přichystala.

Rowling řekla: "Nejprve jsem plánovala, že nikdo z nich nezemře. Během toho jsem si to ale rozmyslela. V té době jsem měla velice těžký život a možná to bylo příčinou změny plánu. Začala jsem uvažovat nad tím, že někoho z nich nenechám přežít." Ještě dodala: "Vážně jsem uvažovala nad tím, že Rona nechám zemřít."

Ron se v rozhovoru, který vyšel před posledním filmovým dílem Relikvie smrti část 2., uvedl, že ho mrzí, že všechnu tu akci přežil. "Určitě bych si rád zahrál scénu, kde umírám." S koncem je ovšem spokojený.

Na rozhovor se můžete podívat ZDE

Rowling se přiznala, že je ráda, že tohle mohla říct veřejnosti. Teď když už je po všem. Její rozhovor s Danielem vyšel před oficiálním vydání DVD posledního dílu.

Tagy: daniel radcliffe