zavřít

Hvězdy 80.let proti sobě! Van Damme, nebo Seagal?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Jean-Claude van Damme, šampion bojových umění a hvězda akčních filmů, se dnes utká o přízeň našich čtenářů s neméně slavným hercem a mistrem bojových umění Stevenem Seagalem. Který je lepší herec? Který lépe ovládá bojová umění?

zdroj: Archiv

Jean-Claude Van Damme

Jako malý chlapec trávil většinu volného času v kině, kde obdivoval své tehdejší hrdiny Alaina Delona, Jean – Paul Belmonda a Louis De Funése. K bojovému umění přivedl malého Van Damma jeho otec Eugene Van Varenberg, který nechal svého syna zapsat do kurzu karate. Karate ho skutečně učarovalo. Již ve svých dvaceti letech se stal mistrem Evropy ve střední váze. Prvním úspěšným snímkem, který Jean-Claude Van Damme natočil, byl Dvojitý zásah z roku 1991. Pod film se jako producent podepsal také Michael Douglas, respektive jeho produkční společnost Stone Group. Z filmu se stal obrovský akční hit. Více.

Kompletní filmografie Jean-Claude Van Damma

Jean-Claude Van Damme zdroj: Amazon Studios

Více fotek Jean-Claude Van Damma

Steven Seagal

Steven se poprvé s bojovým uměním seznámil jako malý kluk, když byl s otcem na fotbalovém zápase a o přestávce měl vystoupení mistr bojových umění, který zápasil proti mnohonásobné přesile. Bojová umění se mu natolik zalíbila, že se v sedmnácti letech rozhodl odcestovat do Japonska, aby se mohl učit od největších mistrů. Jeho prvním filmovým debutem, byla role tvrdého chicagského policisty ex-agenta CIA Nica ve filmu Nico, víc než zákon "Nico" (1988). Jeho filmovou ženou se stala tehdy ještě neznámá Sharon Stoneová. Film si získal poměrně slušný ohlas a komerční úspěch, což mu pomohlo k dalším rolím. Více.

Kompletní filmografie Stevena Seagala

Steven Seagal zdroj: Archiv

Více fotek Stevena Seagala

Jean-Claude Van Damme VS Steven Seagal

  1. Kterého borce máte raději?
  2. Který lépe ovládá bojová umění?

Přidejte se do fanklubu svého oblíbeného herce!
Fanklub Jean-Claude Van Damme
Fanklub Steven Seagal

Tagy: herec souboj

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku