zavřít

Hvězda seriálu Spartacus Andy Whitfield umřel na rakovinu

- Magazín autor: red

Hvězda populárního televizního seriálu Andy Whitfield po 18 měsících bitvy prohrál svůj souboj s rakovinou. Zemřel ve svých 39 letech. Tento, původem Waleský, herec a otec dvou dětí v neděli umřel v náručí své manželky.

Jeho žena Vashti v prohlášení uvedla: „V krásném slunečném dni v Sydney, obklopen svou rodinou v náručí své milované manželky, náš krásný mladý válečník Andy Whitfield prohrál svůj osmnáctiměsíční boj s lymfatickou rakovinou.“ Dále pak pokračovala: „Zemřel pokojně. Děkuji všem fanouškům za jejich podporu, která mu dopomohla se dostat až do konce.“

Prezident společnosti Starz, která seriál Spartaka vytvořila, Chris Albracht uvedl, že je ztrátou zdrcen. „Měli jsme štěstí, že jsme mohli s Andym spolupracovat. Nebyl to jenom hrdina na televizní obrazovce, ale také v osobním životě. Bude mi chybět.“ Dále pak sdělil, že Andy byl pro všechny inspirace, protože svůj osobní souboj v životě čelil s odvahou a sílou.

V roce 2010 Andy hrál hlavní postavu Spartacuse ve třináctidílné stejnojmenné televizní show. Seriál byl velice úspěšný a fanoušky nadchl. Tvůrci se rozhodli, že udělají další sérii. Bohužel začátkem natáčení druhé série Andy zjistil, že má non-Hodkinovou lymfomu. Natáčení se tak přerušilo a místo toho tvůrci natočili prequel jménem Gods of the arena k první sérii Blood and Sand. Rozhodli se tak, aby měl Andy čas se uzdravit a vrátit se na scénu později.

Na chvíli se zdálo, že se tento rodák z Walesu opravdu vrátí zpět. Nakonec se jeho zdravotní stav ale zhoršil a herec musel od natáčení definitivně odstoupit. Tvůrci se rozhodli dosadit místo Andyho jiného herce. Zvolili si Liama McIntyre. Andy mu dokonce i pogratuloval a měl jeho plnou podporu. Andyho výkon v první sérii ovšem zůstane nezapomenutelným. Nikdy se nedozvíme, v jakých ostatních rolích by tento talentovaný herec mohl hrát. Nabídneme vám ovšem menší klip z Youtube, kde si Andy Whitfield zahrál v parodii na videohru Time Crisis:

Video můžete shlédnout ZDE