zavřít

Hvězda filmu Star Trek Zachary Quinto: "Jsem gay"

- Magazín autor: red

Herec, který si v nejnovějším remaku filmu Star Trek zahrál Spocka, se přiznal k něčemu, co už mnozí tušili. Zachary Quinto, který se vždy vyhýbal komentářům ohledně jeho sexuality, v rozhovoru pro magazín uvedl, že je homosexual.

Quinto (34), který hrál také Sylera v seriálu Hrdinové, v rozhovoru mluvil o své roli ve snímku o epidemii AIDS v osmdesátých letech. "Jako gay jsem pocítil, že je stále mnoho věcí, na kterých se dá ještě zapracovat." řekl. Ve snímku hraje Louise Ironsona, který opustil svého nakaženého přítele. Svou roli popsal jako dosavaď nejtěžší roli, kterou si kdy vzal.

I přesto, že nikdy výslovně nemluvil o své sexualitě, jako herec už v minulosti hrál několik homosexuálních rolí. Příklad může být mrtvý vlastník strašidelného domu v sérii American Horror Story.

Důvod k přiznání byla údajně sebevražda Jameyho Redemeyera, která se stala v září. Mladý chlapec očividně neustál svou homosexualitu. Herec na svém blogu napsal, že kvůli tomuto tragickému incidentu cítil nutnost uvést situaci na pravou míru a vyjít s tím na veřejnost.

"Jameyho smrt mi otevřela oči. Zjístil jsem, že žít život jako gay, aniž byste to veřejně přiznali, není dostatečná pomoc všem lidem, kteří tak tvrdě pracují na rovnoprávnosti homosexuálů."