zavřít

Hugh Jackman: Když mi bylo deset, opustila mě matka

- Magazín autor: red

Australský rodák Hugh Jackman se přiznal, že svou matku Grace nenáviděl a řadu let s ní nemluvil. Nedokázal jí odpustit, že ho jako desetiletého chlapce chladně bez rozloučení opustila. Celé dospívání se pak cítil méněcenný a jako ten divný kluk z ulice. Trpěl do doby, než se sám oženil a pořídil si děti.

„Bylo to velmi neobvyklé, aby matka odešla, já si pamatuju, že známí lidé se na mě dívali prostě pak jinak. Přál jsem si, abych pocházel z normální rodiny. Nenáviděl jsem ten pocit, že jsem tím podivínem z našeho bloku,“ stěžoval si Hugh magazínu Woman´s Day.

Dnes už ale matku chápe. Měla prý vážné psychické potíže a nikdo jí nepomohl.

„Moje máma na tom nebyla dobře. Trpěla pravděpodobně poporodní depresí. A oni to nediagnostikovali. Prošla si těžkým obdobím. Prvních osmnáct měsíců svého života jsem byl u svých prarodičů. Matka byla nepředvídatelná. Nebylo žádné varování. Jen dopis, že odchází zpět do Anglie. Byl jsem neskutečně naštvaný,“ přiznává dnes Jackman.

Hvězda filmu Austrálie se oženila s Deborrou-Lee Furnessovou a má s ní dvě děti Oscara a Avu. Vlastní rodina mu pomohla matce odpustit a znovu se s ní stýkat.