zavřít

Gwyneth Paltrow má osteopenii

- Magazín autor: red

Herečka Gwyneth Paltrow se po letech striktní vegetariánské diety zakousla do steaku. Sedmatřicetiletá hollywoodská hvězda tvrdila, že jí prostě začalo maso chutnat. Realita je ale jiná, kvůli nedostatku důležitých vitaminů a živin musela začít maso konzumovat. Lékaři u ní totiž prokázali řadu zdravotních komplikací včetně osteopenie, formy řídnutí kostí, která předchází vážnější osteoporóze.

zdroj: Archiv

„Před dvěma roky jsem měla vážnou zlomeninu kloubu holenní kosti, kvůli čemuž mi museli rentgenovat kosti. A tehdy se také prokázalo, že začínám trpět chorobou známou jako osteopenie. Musela jsem okamžitě začít brát tablety s vitaminem D a pobývat často na sluníčku!“ napsala Gwyneth na svém blogu.

Paltrowová se stejně jako masu vyhýbala léta sluníčku. Ovšem lidské tělo potřebuje nutně sluneční záření k produkci důležitého vitaminu D. Ten se tvoří v kůži po ozáření UV paprsky. Denně stačí zhruba dvacet minut na sluníčku.

„Trochu mě to zaskočilo, jestli je to slunění bezpečné, protože celé roky mě všichni varovali, abych se slunci vyhýbala kvůli nebezpečným paprskům,“ dodala manželka hudebníka Chrise Martina.