zavřít

Gordon Ramsay se stal milionovým dlužníkem

- Magazín autor: red

Slavný televizní kuchař Gordon Ramsay se topí od loňska v dluzích. Problémů v podnikání mu však neubývá, ale naopak se proti němu staví stále více dodavatelů. Po nespokojených prodejcích vína a sýrů, jimž dluží v korunách miliony, se teď ozval také dodavatel masa. Jemu prý Ramsay dluží v přepočtu ohromných 3,8 milionu korun.

Gordon se loni pokusil vytáhnout z dluhů svou restauraci The London NYC, již si otevřel na Manhattanu. Nalil do ní několik milionů dolarů, ale podnik mu peníze stále nevrací. Teď na neúspěšného podnikatele podávají žaloby jeho dodavatelé za neplacení faktur.

„Stejně jako u těch dodavatelů vína, přestal mi Ramsay zvedat telefony od listopadu loňského roku. A ten ohromný dluh, co u nás má, má za nejrůznější masité lahůdky, které si pro restauraci London/NYC objednal. Jemnou svíčkovou, kachní prsa, jehněčí žebírka, brzlík, slaninu… Účet ale odmítl zaplatit a přestal zvedat telefony. Ale od člověka, který sám v televizi druhým říká, jak mají své podnikání vést, to zrovna nesedí. Měl by se sám nejprve naučit, jak vést vlastní podnik,“ svěřil řezník Michael Braunschweiger americkému deníku New York Post.