zavřít

George Clooney představil svůj nový film o zákoutích politiky

- Magazín autor: red

George Clooney ve středu zahájil filmem The Ides of March, který sám režíroval a ve kterém i sám vystupoval, 68. ročník benátského mezinárodního filmového festivalu.


Už je to devět let, co americká herecká hvězda George Clooney natočil svůj první snímek Milujte svého zabijáka. Během pár let natočil další dva a tento rok vydal své čtvrté dílo The Ides of March (Březnové idy). Ve středu s ním zahájil 68. ročník benátského mezinárodního filmového festivalu. Ve svém díle se zabývá temnou stránkou politiky a tím, jak jednoduché je v ní zapomenout na své ideály.


Film je o poradci demokratického kandidáta na amerického prezidenta, Stephenu Myersovi, kterého ztvárnil herec Ryan Gosling. Do politiky jde s jasnými ideály a sny, které postupně ztrácí a zaplétá se do vysoké hry. Sex, moc a byznys je všechno. George Clooney si ale ani tentokrát ve svém filmu roli neupřel. Zahrál si Myersova šéfa, guvernéra Mika Morisse. Ve snímku dostali role i oskarový Philip Seymour Hoffman, Evan Rachel Wood a Paul Giamatti.

Film samotný byl inspirován hrou režiséra Beau Willimona - Farragut North. A ten byl zase volně inspirován kampaní Howarda Deana v demokratických primárkách z roku 2004.

Na festivalu v Benátkách budou moci divácí zahlédnout také řadu dalších filmů s celebritami jako jsou Matt Damon, Jude Law, Kate Winslet nebo třeba Gwyneth Paltrow.

Další film, kde budeme moci vidět George bude snímek The Descendants (Potomci). Film sice nerežíroval (režíroval ho Alexander Payne). Snímek bude pojednávat o těžkém období velkostatkáře Matthewa Kinga (George Clooney). Jeho manželka padla do nezvratného kómatu a on se snaží najít cestu ke svým dvěma vzpurným dcerám.

Tagy: george clooney