zavřít

Gandalf Sir Ian McKellen se stal „Pánem Pozemků“

- Magazín autor: red

Hvězda trilogie Sir Ian McKellen (72) nedávno zakoupil třista let starou hospůdku. Je to právě ta hospůdka, která inspirovala slavného spisovatele Charlese Dickense.

zdroj: tisková zpráva

Tato Hollywoodská hvězda je v hospodě The Grapes velice známá. Je totiž velmi častým zákazníkem. Ještě aby ne, když to má kousek od svého domu v Limehouse ve východním Londýně. The Grapes byla zapsaná do historie právě díky Dickensovi. V roce 1864 ve svém posledním dokončeném románu Náš společný přítel (Our Mutual Friend)  ji spisovatel pojmenoval jako hospoda The Six Jolly Fellowship Porters.

Hospoda byla postavena v roce 1720 ale jsou záznamy už od roku 1583. Sir Ian, který se také proslavil v prvních třech dílech komiksové ságy X-men jako Magneto, už dlouho přemýšlel o tom, že si otevře čajovnu. Nakonec se rozhodl spolupracovat s divadelním režisérem Sean Mathiasem a společně The Grapes zakoupili.

„Znal jsem provozovatelkyni Barbaru Haigh, která se o hospodu starala posledních 17 let. Léta se mě ptala, jestli tuhle hospodu nechci koupit. Má odpověd vždy byla, že ne. Pak ale jednou řekla, že jde do důchodu.“Hospoda leží na historickém místě a je pro okolí velice cenná. Mnoho lidí jezdí dlouhou cestu, jen aby tuto unikátní hospodu navštívili, řekl herec.

Herec ovšem tuto práci nemohl zvládnout sám. Prozradil taky, že vždy, když někomu zmíní, že zakoupil hospodu, dotyčnému se rozzáří oči. Je to velice zajímavé, řekl. „Chceme udělat pár změn. Jenom drobné změny. Nechceme totiž změnit tu atmosféru, která právě dělá tuto hospůdku tak ojedinělou. Taková už byla po staletí.“