zavřít

Filmové premiéry pro tento týden: Katastrofická Vlna a osud Lídy Baarové


Hvězdně obsazený americký thriller Tajemství jejich očí, životopisné drama o nelehkém životě herečky Lídy Baarové či norský katastrofický film Vlna, to je jen výčet filmů, jejichž premiéra je plánována na tento týden.

zdroj: Archiv

Tajemství jejich očí
Dvojice vyšetřovatelů FBI Jess (Julia Roberts) a Ray (Chiwetel Ejiofor) je rozervána ve chvíli, kdy se obětí brutální vraždy stane dcera Jess. Po třinácti letech najde její kolega Ray stopu, jež by mohla přinést vyřešení případu a spravedlnost. Na šokující tajemství, které se objeví, není ale nikdo z nich pořádně připraven.

Premiéra thrilleru Tajemství jejich očí je plánována na 21. ledna. Více informací naleznete na Osobnosti.cz.

Lída Baarová
Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů Babelsberg, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, tehdejšího idolu všech německých žen. Ten je nejen jejím partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá.

Více informací o životopisném dramatu Lída Baarová, který má premiéru 21. ledna naleznete na Osobnosti.cz.

Trailer k filmu Lída Baarová


Vlna
Katastrofický film o souboji s ničivou vlnou v norském fjordu Geiranger, inspirovaný skutečnými událostmi.

Zkušený geolog Kristian se chystá s rodinou opustit malebné město Geiranger. Přístroje umístěné v jednom z horských masívů nad fjordem zachytí znepokojivá data. Ve chvíli, kdy se rozezní poplašné sirény, naplní se Kristianova nejhorší můra. On i jeho blízcí mají přesně 10 minut, než je zasáhne obří vlna spuštěná sesuvem půdy. Začíná souboj s časem i živly. Vlna přenáší postupy klasických amerických katastrofických filmů do malebného a drsného severského prostředí.

Více informací o norském katastrofickém filmu Vlna, který má premiéru také 21. ledna naleznete na Osobnosti.cz.

Trailer k filmu Vlna


Od 18. ledna do 24. ledna se mimo již zmíněných titulů můžete těšit na brazilský dokument Grey City, brazilský animovaný film Chlapec a svět, severský snímek Fúsi či česká dramata Obyčejný člověk a V jiném stavu.

Najděte si která kina ve vašem okolí vysílají premiérové snímky tohoto týdne:
Kam zajít na Tajemství jejich očí
Kam zajít na Lída Baarová
Kam zajít na Vlna
Kam zajít na Grey City
Kam zajít na Chlapec a svět
Kam zajít na Fúsi
Kam zajít na Obyčejný člověk
Kam zajít na V jiném stavu

Staňte se fanoušky jednotlivých filmů:
Fanklub Tajemství jejich očí
Fanklub Lída Baarová
Fanklub Vlna
Fanklub Grey City
Fanklub Chlapec a svět
Fanklub Fúsi
Fanklub Obyčejný člověk
Fanklub V jiném stavu


Osobnosti a filmy v článku