zavřít

Ethan Hawke: Vzrušují mě upíři

- Magazín autor: red

Bývalý manžel Umy Thurman se přiznal, že ho vzrušují upíři. Na krev sajících nočních nesmrtelnících spatřuje Ethan Hawke něco podivně sexuálního, co ho velmi přitahuje. On sám se do jedné nádherné filmové upírky v dětství zamiloval a chápe, co dnes mladé lidi táhne k filmům Stmívání a Nový měsíc.

zdroj: Archiv

„Vím, proč upíry miluju, je to stejný důvod, proč jedenáctiletí mají rádi upíry. Pamatuju si, jak jsem strávil u kamaráda noc, když mi bylo zhruba těch jedenáct roků, a pouštěli jsme si tehdy horor Nosferatu s Isabelle Adjani. Byla tak nádherná,“ zavzpomínal Ethan.

Devětatřicetiletý herec míní, že sexuální přitažlivost upírů ale využili i další tvůrci. „Jiné filmy o upírech to zachytily stejně, třeba Stmívání nebo Interview s upírem. Je to ta smyslnost a něco podivně sexuálního,“ míní Hawke.

A sám si teď splnil sen a upíra si zahrál ve filmu Svítání. „Nejhorší na tom bylo, že jsem se zamiloval do svých upířích špičáků. Protože skvěle padly na mé vlastní zuby a je úžasné, když si je teď můžu nasadit třeba na večírku,“ dodal Ethan.