zavřít

Dustin Hoffman bude režírovat film

- Magazín autor: red

Herec Dustin Hoffman věří, že posbíral ve své kariéře dost zkušeností, aby se mohl vypořádat i s filmovou režií. Debutový snímek Quartet v hlavních rolích s Maggie Smithovou a Albertem Finneym zrovna začíná natáčet. Příběh vypráví osudy stárnoucích operních pěvců, kteří skončí v domově důchodců.

Dvaasedmdesátiletý <a href="http://www.osobnosti.cz/dustin-hoffman.php">Dustin</a> se chce zhostit režie a dojednává s producenty poslední detaily. S <a href="http://www.osobnosti.cz/magie-smith.php">Maggie Smith</a>, <a href="http://www.osobnosti.cz/albert-finney.php">Albertem Finneym</a> a <a href="http://www.osobnosti.cz/tom-courtenay.php">Tomem Courtenayem</a> chce natočit většinu scén ještě letos. Produkci na sebe vezme Finola Dwyerová.

Scénáře se opírá o stejnojmennou divadelní hru Quaret z roku 1999, jejímž autorem je Ronald Dustin, ten je podepsán také pod scénáři k filmům <a href="http://film.osobnosti.cz/australie.php">Austrálie</a>, <a href="http://film.osobnosti.cz/pianista.php">Pianista</a> či <a href="http://film.osobnosti.cz/bozska-julie.php">Božská Julie</a>.

Hoffman bude se snímkem Quartet jako režisér debutovat.