zavřít

Dočkáme se pokračování Top Gunu! Tom Cruise už na něm pracuje

- Magazín autor: red

Americká filmová hvězda Tom Cruise se objeví v novém pokračování slavného filmu o elitních letcích Top Gun z roku 1986

Cruise podle BBC potvrdil informaci o přípravách filmu oznámených minulý rok, z nichž ale nebylo jasné, jakým způsobem se na natáčení bude podílet.

Jak uvedl herec v rozhovoru pro stanici MTV, jedná nyní s režisérem Tony Scottem o hlavním příběhu filmu, který by mu vyhovoval. Právě Scott režíroval původní Top Gun, kde se Cruise proslavil jako pilot Maverick.

Tehdy účinkovali ve filmu, který byl nominován na čtyři Oscary a vyhrál cenu Akademie za nejlepší píseň Take My Breath Away, také Kelly McGillis a Val Kilmer.

Cruise prohlásil, že oslovil Scotta s návrhem na společné natáčení, protože spolu nepracovali od filmu Bouřlivé dny z roku 1990. "Tony, já a Jerry (Bruckheimer, producent) jsme si nikdy nemysleli, že bychom do toho šli znovu. Pak za námi přišli s tímhle nápadem a já jsem si říkal, jasně, to je něco, do čeho bychom se mohli teď pustit," prohlásil Cruise. "Chtěli bychom udělat film v podobném duchu a v podobném prostředí," dodává herec.

Objevily se spekulace, že by měl ztvárnit instruktora pro novou třídu studentů Top Gunu. Ale na otázku, v jaké roli se objeví, neodpověděl. "Nevím - pracujeme na tom," uvedl.

Herec se brzy objeví ve čtvrtém dílu Mission: Impossible, Ghost Protocol, jehož části se natáčely i v Praze.