zavřít

DJ Friky interview: Set Davida Guetty? To je pro profíka utrpení

- Magazín autor: Redakce iReport.cz

Afterparty na pátečním Žebříku neobstará jen tak někdo, za mixážní pult se opět postaví DJ Friky. A Friky je borec. Čtěte o jeho zážitcích z Washingtonu a z účasti na celosvětové soutěži v turntablismu. Dozvíte se také, že je jediný, kdo u nás fušuje do videoscratchingu, v jakém rádiu dělá a s jakými muzikanty spolupracoval.

zdroj: Ireport

Co je podle tebe nejdůležitější pro to, aby se člověk mohl stát DJem?
Jako u každýho hudebního žánru a hry na nástroj je důležitá především rytmika. U DJingu je smysl pro rytmus asi ze všech ostatních hudebních předpokladů nejdůležitější. A samozřejmě musíš mít ráda hudbu.

Hodně lidí si určitě myslí, že je hlavní znát prostě hodně muziky...
Je djing a djng. Já jsem turntablista, takže se snažím používát gramofon jako hudební nástroj. To znamená, že vytvářím i nový melodie a nový věci, tudíž je to trochu jiná práce, než ten standardní dJing, kdy člověk pouští písničky. Hudební přehled musí mít DJ samořejmě taky. Kromě smyslu pro rytmus a orientaci v muzice je turntablism náročnej i finančně.

Ty jsi kvůli prý vybavení vycestoval do Ameriky...
Je to tak. Když jsem začínal, udělal jsem si přes vejšku mezinárodní life guard kurs a odletěl jsem do Států dělat plavčíka. Tam jsem si vydělal na první equipment, který jsem si potom z Ameriky přivezl zpátky.

Odkaz na hudební novinky iREPORT zdroj: iREPORT.cz

Tagy: party dj Hudební ceny Žebřík 2014

Zdroje: Ireport