zavřít

Deset slavných, kteří nás opustili v roce 2016

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

V letošním roce nás opustilo mnoho slavných osobností z branže herecké, hudební, ale také sportovní. Deset z nich si můžete připomenout prostřednictvím tohoto článku.

zdroj: Vlastní foto autora

Michel Galabru (datum úmrtí 4.1.2016)

Je synem profesora vysoké školy stavební. Původně chtěl být profesionálním fotbalistou. V roce 2008 získal divadelní Molièrovu cenu a v roce 2013 se stal velkodůstojníkem Řádu za zásluhy. Jeho děti, Jean Galabru a Emmanuelle Galabru, jsou rovněž herci. Více.

Michel Galabru zdroj: Société Nouvelle de Cinématographie (SNC)

Více fotek Michela Galabru

David Bowie (datum úmrtí 10.1.2016)

David Bowie byl britský zpěvák, herec, hudební skladatel a producent. Byl považován za průkopníka nových hudebních trendů. Od roku 1992 byla jeho manželkou modelka Iman. Zemřel ve věku 69 let na rakovinu jater, se kterou bojoval 18 měsíců. Více.

David Bowie zdroj: TriStar Pictures

Více fotek Davida Bowie

Alan Rickman (datum úmrtí 14.1.2016)

Alan Rickman je po rodičích irsko-velšského původu. Do podvědomí mnoha diváků se dostal především díky roli profesora Severuse Snapea, kterého ztvárnil ve všech dílech o Harrym Potterovi. Více.

Alan Rickman zdroj: Bleecker Street Media

Více fotek Alana Rickmana

George Kennedy (datum úmrtí 28.2.2016)

George Kennedy se narodil v roce 1925 v rodině zasvěcené šoubyznysu. Ztvárnil více než 200 filmových a televizních rolí. Za své celoživotní přínosy obdržel hvězdu na Chodníku slávy v Hollywoodu. Více.

George Kennedy - Dallas zdroj: Lorimar Television

Prince (datum úmrtí 21.4.2016)

Prince byl americký zpěvák, multiinstrumentalista, textař, producent, podnikatel, sexsymbol a výrazná osobnost hudební scény. Více.

Prince zdroj: Warner Bros. Pictures

Více fotek Prince 

Bud Spencer (datum úmrtí 27.6.2016)

Bud Spencer byl italský herec, plavec, hráč vodního póla a podnikatel. Byl věřícím katolíkem, vedl příkladný rodinný život a byl úspěšným podnikatelem. Více.

Bud Spencer zdroj: Union Générale Cinématographique

Více fotek Buda Spencera

Věra Čáslavská (datum úmrtí 30.8.2016)

Věra Čáslavská byla československá sportovní gymnastka, trenérka a významná sportovní funkcionářka, sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy a čtyřnásobná Sportovkyně roku Československa. Více.

Věra Čáslavská zdroj: Cinemart

Více fotek Věry Čáslavské

Robert Vaughn (datum úmrtí 11.11.2016)

Robert Vaughn, Ph.D. byl americký herec, držitel ceny Emmy z roku 1978. Filmovému a televiznímu herectví se věnoval od počátku 50. let 20. století, kdy začal vystupovat v drobných a epizodních rolích v amerických televizních seriálech. Více.

Robert Vaughn - Most u Remagenu zdroj: United Artists

František Peterka (datum úmrtí 25.11.2016)

František Peterka chtěl od mládí zasvětit svůj život vzpírání. Dřel na sobě několik hodin denně, vypracoval si postavu, mohl být nejlepším vzpěračem alespoň v Československu. Ale osud tomu tak nechtěl. Více.

František Peterka a Iva Janžurová František Peterka a Iva Janžurová, zdroj: Distributor

Více fotek Františka Peterky

Radim Hladík (datum úmrtí 4.12.2016)

Radim Hladík byl významný český rockový kytarista, skladatel, producent a pedagog. Jako dítě se učil hrát na klavír. Dva roky navštěvoval Pražskou konzervatoř, kde studoval hru na kytaru. Více.

Radim Hladík zdroj: Profimedia

Více fotek Radima Hladíka

Tagy: úmrtí

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku