zavřít

David Pospíšil se stal nejžádanějším sportovcem uplynulého měsíce!

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Žebříček nejžádanějších sportovců uplynulého měsíce na vašem oblíbeném webu Osobnosti.cz vedou hned 3 hokejisté. V těsném závěsu za Davidem Pospíšilem je Dominik Furch následovaný Jaromírem Jágrem. Podívejte se na Top 10 sportovců měsíce června!

David Pospíšil

David Pospíšil,zdroj: Profimedia.cz

1. David Pospíšil

David Pospíšil se narodil v Pardubicích. Jeho otec hrál hokej a již jako dítěti se mu tento sport také zalíbil. Má mladší sestru Petru. Poprvé se proslavil ve starším věku jako hokejista v Plzni. Více informací.

David Pospíšil

Staňte se členem fanklubu Davida Pospíšila!

2. Dominik Furch

Dominik Furch je český hokejový brankář. S hokejem začal v sedmi letech za pražskou Kobru. Zpočátku se objevoval jako hráč v poli, avšak nakonec skončil v brance coby gólman. V mládežnickém hokeji jej trénoval Jiří Hájek a Jan Chrastil. Více informací.

Dominik Furch

Staňte se členem fanklubu Dominika Furcha!

3. Jaromír Jágr

Jaromír Jágr je český lední hokejista hrající za klub Florida Panthers v NHL. V době výluky NHL v sezoně 2012/13 působil v extraligovém klubu Rytíři Kladno. Dříve v NHL působil v klubech Pittsburgh Penguins, Washington Capitals, New York Rangers, Philadelphia Flyers, Dallas Stars a hrál také Kontinentální hokejovou ligu za Avangard Omsk. V NHL vyhrál dvakrát Stanley Cup, pětkrát byl vítězem kanadského bodování a stal se historicky nejlepším Evropanem hrajícím v NHL. Jágr je v současné době (květen 2012) v historické tabulce produktivity na 8. místě a mezi všemi aktivními hokejisty působícími v NHL je co do počtu gólů, asistencí i kanadských bodů nejlepší. Je obrovskou osobností v oblasti sportu a řadí se mezi nejlepší hokejové hráče všech dob. Více informací.

Jaromír Jágr

Staňte se členem fanklubu Jaromíra Jágra!

4. Gabriela Koukalová

Gabriela Koukalová je česká reprezentantka v biatlonu, dvojnásobná stříbrná medailistka ze Zimních olympijských her 2014, mistryně světa ve smíšené štafetě a stříbrná medailistka z vytrvalostního závodu z Mistrovství světa v biatlonu 2015, vítězka dvanácti individuálních závodů světového poháru. V juniorské kategorii se stala mistryní světa v závodě štafet. Více informací.

Gabriela Soukalová

Staňte se členem fanklubu Gabriely Koukalové!

5. Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec je český profesionální hokejista. Dlouhodobě hraje NHL za tým Montreal Canadiens, kterým byl také v roce 2001 draftován jako celkově 71. v pořadí. Na mezinárodní úrovni byl účastníkem několika mistrovství světa, z kterých si v roce 2006 přivezl stříbrnou a v roce 2011 bronzovou medaili. Více informací.

Tomáš Plekanec

Staňte se členem fanklubu Tomáše Plekance!

6. Barbora Strýcová

Barbora Strýcová, v době manželství mezi roky 2006–2015 užívající jméno Barbora Záhlavová Strýcová, je česká tenistka, profesionálkou se stala v únoru 2000.

Na turnajích okruhu WTA vyhrála osmnáct titulů ve čtyřhře a jeden ve dvouhře, když ve finále québeckého Bell Challenge 2011 porazila Marinu Erakovicovou 4:6. 6:1 a 6:0. V juniorské kategorii se stala mistryní světa a triumfovala na dvou singlových a třech deblových grandslamech. Na okruhu ITF získala devět vítězství ve dvouhře a deset ve čtyřhře.

Barbora Strýcová

Staňte se členem fanklubu Barbory Strýcové!

7. Muhammad Ali

Boxer Muhammad Ali byl jedním z nejvýznamějších boxerů světa, který získal třikrát titul mistra světa v těžké váze.

Ali se narodil jako Cassius Marcellus Clay a je starší ze dvou synů Cassiuse Marcelluse Claye Sr. a Odessy Clay. Spolu se svým bratrem Rudolphem Valentinem Clay navštěvoval střední školu DuValle v Louisville, na které dosahoval špatných výsledků. S boxem začal ve 12 letech, poté co mu bylo ukradeno kolo. Na střední škole se stal velmi úspěšným amatérským boxerem, vyhrál 100 ze 108 zápasů a dvě mistrovství Amatérské Atletické Unie. S boxem pokračoval na olympiádě v Římu v roce 1960, kde ve věku 18 let získal zlatou Olympijskou medaili v polotěžké váze. Po návratu do Louisiville se stal profesionálním boxerem.

Muhammad Ali

Staňte se členem fanklubu Muhammada Aliho!

8. Petr Koukal

Petr Koukal je český badmintonový hráč a několikanásobný mistr České republiky. Je jedním z největších průkopníků badmintonu v Česku. Už v juniorských kategoriích byl velmi úspěšný, od roku 2007 je pak s jedinou výjimkou v roce 2012 každoročním mistrem České republiky. Petra Koukala nezastavila dokonce ani rakovina varlat, kterou mu lékaři zjistili v roce 2010.

Petr Koukal

Petr Koukal,zdroj:Archiv

Staňte se členem fanklubu Petra Koukala!

9. David Pastrňák

David Pastrňák je český hokejový útočník momentálně hrající v týmu Boston Bruins v americké NHL.

Svou hokejovou kariéru načal v rodném Havířově. První hokejové krůčky udělal na havířovském zimním stadionu v září 1999, kdy ho zde ve 3 letech přivedla maminka Marcela.Pastrňák začínal hrát hokej v dívčích krasobruslařských bruslích, ale i s nimi zvládl potřebné základy bruslení. Když mu bylo 6 let, byly už jeho hokejové dovednosti na takové úrovni, že ještě jako předškolák hrával zápasy za 1., 2., ale i za 3. třídu.

David Pastrňák

Staňte se členem fanklubu Petra Koukala!

10. Zlatan Ibrahimovič

Zlatan Ibrahimovič se narodil 3.10.1981 ve Švédském městě Malmö.

Jeho rodiče jsou přistěhovalci z bývalé Jugoslávie. Otec Sefik se narodil v Bosně a matka Jurka pochází z chorvatského Zadaru. Do Švédska se dostali jako přistěhovalci. Narodil se sice v Malmö, ale dospíval v Rosengardu, kde vystudoval střední školu a zkoušel i vysokou školu, ale tu kvůli fotbalu přerušil hned první rok.

Zlatan Ibrahimovič

Staňte se členem fanklubu Zlatana Ibrahimoviče

Tagy: sportovci

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku