zavřít

Dara Rolins interview: Je tady celkem dost věcí na pytel

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Dara Rolins pro své fanoušky připravila novou skladbu a videoklip. Singl Zmena má prísť budou v průběhu léta následovat ještě další tři písně. Jedna z nich bude duet s Rytmusem a jak zpěvačka prozradila, časem se možná dočkáme i společného alba.

Tvůj nový singl Zmena má prísť má environmentální rozměr. Trápí tě, jak nezodpovědně se k planetě chováme?
Nechci se tvářit, jako že chci teď touto písní apelovat na lidské svědomí a zachraňovat svět, ale pravdou je, že ten prvotní kopanec k napsání textu vycházel přesně z tohoto pocitu. Je to věc, problematika, na kterou narážíme my všichni při všem. Takže mluvit či zpívat o ní, je celkem přirozené. Ale protože jde o vskutku veselou "odrhovačku", nebyl důvod být přehnaně vážný (směje se). To, že je tady celkem dost věcí na pytel, je krutá pravda. Je dobré si to občas říct nahlas a eventuálně se tím i zabývat, připustit si tu zodpovědnost, kterou každý z nás tu na zemi máme. Jinak nezbyde moc míst, kde bude možnost resetovat, dobít baterky. Já sama miluju ty odlety někam pryč z města, z toho koncentrátu stresu, daleko od hlava nehlava vpřed kráčejícím davem...

Vraťme se k singlu samotnému. Kdo napsal hudbu, text a kdo ho produkoval?
Písnička vznikla v produkci Jirky Janoucha, kterého budou lidi registrovat spíš ze spoluprací s Annou K. nebo Michalem Dvořákem z Lucie. Dohromady nás svedl právě Michal a jeho Lucca. Linku jsme vymysleli s Jirkou, text já. O mix se postaral Ecson Waldes ze studia Biotech.

V novém klipu si podruhé po Party DJ zahrál i vrtulník. Čím tě helikoptéry tolik okouzlily?
Letiště, letadla, vrtulníky, rakety, vzducholodě, prostě celé toto "prostředí" mě vždy fascinovalo. I společný dům s Patrikem jsme si pořídili jen kousek od letiště! (směje se) Miluju ležet v trávě a koukat do nebe na letadla, která odlétají a přistávají. Je v tom cosi symbolického. Aspoň pro mě. Navíc to souvisí s textem, s odkazy v něm.

Dara Rolins

V klipu jsi opět velmi sexy. Tvůj kostým mi připomněl tvou roli ve videu Slim Jim. To bylo také veselé natáčení, že?
Slim Jim a vůbec, celé Sexy Dancers bylo nesmírně veselé! Ráda na tu dobu vzpomínám, a když jsme s Danem na jevišti, Sexy Dancers i teď často oprášíme.

Zmena má prísť je tvůj již několikátý klip z dílny Imagine Vision. Proč padla volba právě na ně?
Protože jsou prostě šikovní. Kreativní. Protože mě znají, vědí, co chci, jak pracuju a já jsem si za tu dobu zvykla na ně. Vyhovujeme si a na další spolupráci se těšíme hned, jak končí ta předešlá.

Kompletní rozhovor s Darou najdete ZDE!

Odkaz na hudební novinky iREPORT

Tagy: videoklip


Osobnosti a filmy v článku