zavřít

Colin Firth si líbání s chlapem užil

- Magazín autor: red

Herec Colin Firth si konečně taky zahrál gaye. Dvojnásobný otec se vžil do role homosexuálního vysokoškolského učitele ve filmu Single Man. A užil si také natáčení erotických okamžiků, scénář mu nařizoval líbání s kolegou Matthewem Goodem. Colin teď prohlásil, že to nebylo vůbec špatné.


Matthew Goode se líbal docela dobře,“ uvedl Firth s tím, že se líbal také s Julianne Moore, jenže s ní se nesměl líbat nijak vášnivě. Režisér Tom Ford mu to zakázal.

„To bylo jedinkrát, kdy mi musel Tom Ford zasáhnout do scény a řekl mi, že se ode mě očekává, že hraju gaye, takže se budu držet zpátky a nevložím jí jazyk do úst,“ přiznal Colin na londýnské premiéře snímku.

Devětačtyřicetiletý britský herec se nechal slyšet, že je mu odporná hollywoodská skrytá homofobie. Herci se tam gaye bojí hrát, a ti, kteří skutečně gayi jsou, to budou skrývat do posledního dechu.

„Přiznat se k homosexualitě může být rizikem. Ta politika kolem toho je docela složitá, jak se mi to jeví. Já ale myslím, že se to musí řešit, a cítím na tom všem spoluvinu. Nechci říct, že jsem gay. Mám pocit, že bychom měli mít možnost hrát kohokoli, ale mám pocit, že tam jsou pořád jasné neviditelné hranice, které prostě nelze překročit,“ stěžoval si hrdina filmu Láska nebeská.

Devětačtyřicetiletý Colin má devatenáctiletého syna Williama z prvního manželství, nyní je ženatý s Italkou Livií Giuggioliovou a má s ní sedmiletého Mattea a devítiletého Luku.