zavřít

Colin Firth: Hollywood je plný gay herců, kteří se nikdy nepřiznají

- Magazín autor: red

Jsou John Travolta, Tom Cruise či Mickey Rourke gayové? Jsou to dohady, nebo naopak pravda? I kdyby to bylo to druhé, je to jedno. Zmíněná trojice by se nikdy nepřiznala. Ví totiž, že by si v Hollywoodu už ani neškrtla. A přiznává to i britský herec Colin Firth. Osobně zná v Hollywoodu spoustu velmi známých mužských tváří, které si v posteli rády užívají s muži, ale pro veřejnost budou přísně heterosexuály. A mnohdy i ženatými.

„Když jste heterosexuální herec, který klidně vezme roli gaye, není to vůbec to stejné, jako být gayem v této branži. Myslím, že existuje stále spousta předsudků proti tomu být otevřeně gay. Má to co do činění s různými sexuálními tabu. V Hollywoodu znám spoustu herců, kteří velmi úzkostně dbají na to, aby se to nikdo nedozvěděl. Neexistují totiž žádní nejžádanější herci s gay orientací,“ prohlásil Colin, jenž právě dokončil natáčení filmu Single Man, v němž hraje homosexuálního profesora George Falconera.

Sám Colin ani na chvíli neváhal, když mu roli nabídli. „Sex je tam všude v celém filmu, aniž prostě musíte vidět záběry lidí, jak to přímo dělají. Myslím, že skutečnost, že ta postava, kterou hraji, se otevřeně hlásí k homosexualitě, je naprosto důležitá. Myslím, že to znovu dodá sílu příběhu, jenž se točí kolem lásky mezi muži a který je velmi přístupný a kvalitní,“ dodal devětačtyřicetiletý britský herec.