zavřít

Clint Eastwood: Míří znovu na plátna našich kinosálů?

- Magazín autor: red

V roce 2008 dala jedna z největších legend herectví, Clint Eastwood, sbohem herecké kariéře. Rozhodl se tak, protože se chtěl více věnovat režírování.

Nejnovější informace však říkají, že svůj slib poruší. A poruší ho pro snímek "Trouble With The Curve". Sliby se sice mají plnit, nicméně toto porušení mu naprosto tolerujeme. Jedenaosmdesátiletá hvězda hovořila o "řádném prohlédnutí" scénáře, který je o stárnoucím baseballovém koučovi, který ztrácí svůj zrak. Se svou dcerou se rozhodne pro poslední cestu, aby navštívil nadějný talent.

Scénář napsal bývalý basebollový hráč Randy Brown a film má režírovat Robert Lorenz, který s Eastwoodem pracoval na snímcích Tajemná řeka a Krvavá stopa. Už nedávno Eastwood vtípkoval, že by se k herectví vrátil. Stačilo mu, když by mu nabídli roli proslulého agenta 007 - Jamese Bonda. Zdá se, že své požadavky pro návrat k herectví přehodnotil.

"Když by se objevila ta správná role, zahrál bych ji. Zatím nic takového neplánuju protože je kolem mě takové množství rozdílných rolí, že si nemůžu vybrat." řekl Clint. "I když...nevím, nikdy neříkám nikdy." Za kamerou sklidil Clint spoustu slávy. Režíroval 35 filmů včetně nezapomenutelných snímků jako Million Dollar Baby a Nesmiřitelní. Od roku 1993 nehrál v žádném filmu, který by režíroval kdokoliv jiný než je on sám.

Nedávno dokončil životopisné drama J.Edgar s Leonardem DiCapriem a Naomi Watts.

Zatímco spousta seniorů v jeho věku si klidně leží na gaučích, stařík Clint to rozjíždí ve velkém. Míří doopravdy znovu na plátna našich kin?