zavřít

Číňané lákají na návštěvu pohoří z filmu Avatar

- Magazín autor: red

Skalnatý vrchol v malebné části jižní Číny se objevil ve filmu Avatar jako pohoří z planety Pandora. A úřady v provincii Chu-nan na to okamžitě zareagovaly a rychle odsouhlasily přejmenování pohoří podle nejslavnějšího filmu všech dob. Vrchol v turistických průvodcích bude k nalezení nově pod anglickým Avatar Hallelujah Mountain.


Vláda z Čang-ťia-ťie tvrdí, že právě plovoucí pohoří Hallelujah z filmu Avatar bylo inspirováno pohořím v provincii Chu-nan, kde ho hollywoodský fotograf zachytil v roce 2008.

„Mnoho fotek, které zde pořídil, se stalo prototypy pro různé prvky ve filmu Avatar, včetně pohoří Hallelujah,“ tvrdí úředníci z Chu-nanu.

Stejně jako ve zbytku světa i v Číně je přitom Avatar obrovských kinohitem, v historii světové kinematografie je to divácky vůbec nejúspěšnějších film všech dob.

„Pandora je daleko, ale Čang-ťia-ťie je blízko,“ láká vláda z provincie Chu-nan turisty z celého světa. „Vítejte v Čang-ťia-ťie a zhlédněte tady horu Hallelujah z Avataru a objevte skutečný svět z Pandory,“ vybízí úředníci s nadějí, že se místo stane turistickým lákadlem a provincie na popularitě Avataru také vydělá.

Tagy: Avatar