zavřít

Chcete se dozvědět, o které osobnosti byl v prosinci největší zájem? Přečtěte si článek.

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

V posledním měsíci roku 2018 byl nejžádanější osobností na našem webu režisér Biser A. Arichtev, který se podílel např. na filmu Bathory. Druhá pozice patřila předčasně zesnulému zpěvákovi, Freddie Mercurymu, kterému k tomuto umístění pomohl nejúspěšnější film uplynulého roku, Bohemian Rhapsody. Třetí nejnavštěvovanější osobností byla právnička a politička Milada Horáková, kterou komunisté v roce 1950 popravili.

1. Biser A. Arichtev

Biser A. Arichtev je režisér bulharské národnosti, který se narodil 12. října 1976 v Ostravě. Podílel se na filmových projektech jako například drama Bathory, pohádka Dešťová víla nebo komedie Vy nám taky, šéfe. Samotného režisérského vedení dosáhl v seriálu Horákovi nebo VyprávějVíce.

Biser A. Arichtev

2. Freddie Mercury

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara, 5. září 1946 na ostrově Zanzibar. Byl to známý zpěvák, skladatel a producent. Roku 1964 se jeho rodina přestěhovala do Anglie, kde Freddie vystudoval a dostal diplom v oblasti grafiky. Jeho idolem se stává Jimmi Hendrix. Roku 1970 zakládá společně s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem skupinu QueenVíce.

Freddie Mercury

3. Milada Horáková

Milada Horáková byla česká politička, která se narodila 25. prosince 1901. V 50. letech minulého století byla během komunistických politických procesů popravena, údajně za spiknutí a velezradu. Díky své neústupnosti během soudu se stala symbolem odporu proti vládnoucí komunistické straně. Více.

Milada Horáková zdroj: Archiv

4. Eva Burešová

Eva Burešová je česká herečka a zpěvačka, která se narodila 22. července 1993 v Hlučíně. Vystudovala zpěv a muzikálové herectví. Zahrála si např. v seriálu Gympl s (r)učením omezeným a Modrý kódVíce.

Modrý kód - Mojmír Maděrič, Eva Burešová zdroj: Archiv TV Prima

5. Pavla Tomicová

Pavla Tomicová je česká herečka, která se narodila 25. června 1962 v Karviné. Vystudovala loutkářství a deset sezon působila v královehradeckém loutkovém divadle Drak. Ve filmech se začala objevovat od roku 1998. Její průlomovou rolí ve filmu byla role psycholožky Kulkové ve snímku Nuda v Brně. Více.

Hany - Pavla Tomicová

6. Veronika Arichteva

Veronika Arichteva, rozená Nová, je česká herečka, která se narodila 20. května 1986 v Praze. Nejvíce se proslavila rolí Sylvy v seriálu Ordinace v Růžové zahradě, nebo rolí Magdaleny v seriálu První republika. Chodila například se zpěvákem Tomášem Klusem, nyní je jejím manželem režisér Biser A. ArichtevVíce.

Policie Modrava - Veronika Arichteva, Jaroslava Bobková-Stránská

7. Vojtěch Drahokoupil

Vojtěch Drahokoupil je český zpěvák, kytarista a textař. Narodil se 31. srpna 1995 v Liberci. Vojtěch účinkoval v páté řadě hudební reality show Tvoje tvář má známý hlas. Více.

Vojtěch Drahokoupil

8. Daniela Písařovicová

Daniela Písařovicová je česká moderátorka, která se narodila 12. prosince 1978 ve Znojmě. Od roku 2006 pracuje pro Českou televizi. Roku 2010 získala cenu TýTý v kategorii „Objev roku“. Více.

Daniela Písařovicová, Jan Potměšil, Ester Janečková

9. Sabina Slonková

Sabina Slonková je významná česká novinářka, která se narodila 27. června 1973 v Praze. Působí v oblasti investigativní žurnalistiky. Ve svých reportážích se zaměřuje hlavně na korupci, klientelismus nebo na finanční machinace ve státních firmách. 12 let pracovala pro deník MF Dnes a od roku 2005 působí v internetovém zpravodajském portálu Aktuálně.cz. Více.

Sabina Slonková, TV pořad Uzávěrka

10. Jiří Dvořák

Jiří Dvořák je český herec, který se narodil 4. února 1967 v Brně. Ve 20 letech se dostal na JAMU, kterou roku 1990 zakončil absolutoriem. Hostoval v Národním divadle v Brně nebo v Městském divadle v Brně. Roku 1999 mu nabídla Jiřina Jirásková angažmá v Divadle na Vinohradech, kde účinkuje dodnes. Jiří Dvořák je známá tvář českého filmu a velká osobnost divadelních prken. Více.

Sanitka 2 - Jiří Dvořák

Tagy: top 10 osobností

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku