zavřít

Chcete se dozvědět, o které osobnosti byl v prosinci největší zájem? Přečtěte si článek.

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

V posledním měsíci roku 2018 byl nejžádanější osobností na našem webu režisér Biser A. Arichtev, který se podílel např. na filmu Bathory. Druhá pozice patřila předčasně zesnulému zpěvákovi, Freddie Mercurymu, kterému k tomuto umístění pomohl nejúspěšnější film uplynulého roku, Bohemian Rhapsody. Třetí nejnavštěvovanější osobností byla právnička a politička Milada Horáková, kterou komunisté v roce 1950 popravili.

zdroj: Profimedia

1. Biser A. Arichtev

Biser A. Arichtev je režisér bulharské národnosti, který se narodil 12. října 1976 v Ostravě. Podílel se na filmových projektech jako například drama Bathory, pohádka Dešťová víla nebo komedie Vy nám taky, šéfe. Samotného režisérského vedení dosáhl v seriálu Horákovi nebo VyprávějVíce.

Biser A. Arichtev zdroj: Česká televize / Dramedy Production

2. Freddie Mercury

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara, 5. září 1946 na ostrově Zanzibar. Byl to známý zpěvák, skladatel a producent. Roku 1964 se jeho rodina přestěhovala do Anglie, kde Freddie vystudoval a dostal diplom v oblasti grafiky. Jeho idolem se stává Jimmi Hendrix. Roku 1970 zakládá společně s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem skupinu QueenVíce.

Freddie Mercury zdroj: Česká televize

3. Milada Horáková

Milada Horáková byla česká politička, která se narodila 25. prosince 1901. V 50. letech minulého století byla během komunistických politických procesů popravena, údajně za spiknutí a velezradu. Díky své neústupnosti během soudu se stala symbolem odporu proti vládnoucí komunistické straně. Více.

Milada Horáková zdroj: tisková zpráva

4. Eva Burešová

Eva Burešová je česká herečka a zpěvačka, která se narodila 22. července 1993 v Hlučíně. Vystudovala zpěv a muzikálové herectví. Zahrála si např. v seriálu Gympl s (r)učením omezeným a Modrý kódVíce.

Modrý kód - Mojmír Maděrič, Eva Burešová zdroj: Archiv TV Prima

5. Pavla Tomicová

Pavla Tomicová je česká herečka, která se narodila 25. června 1962 v Karviné. Vystudovala loutkářství a deset sezon působila v královehradeckém loutkovém divadle Drak. Ve filmech se začala objevovat od roku 1998. Její průlomovou rolí ve filmu byla role psycholožky Kulkové ve snímku Nuda v Brně. Více.

Hany - Pavla Tomicová zdroj: Barletta

6. Veronika Arichteva

Veronika Arichteva, rozená Nová, je česká herečka, která se narodila 20. května 1986 v Praze. Nejvíce se proslavila rolí Sylvy v seriálu Ordinace v Růžové zahradě, nebo rolí Magdaleny v seriálu První republika. Chodila například se zpěvákem Tomášem Klusem, nyní je jejím manželem režisér Biser A. ArichtevVíce.

Policie Modrava - Veronika Arichteva, Jaroslava Bobková-Stránská zdroj: Archiv TV Nova

7. Vojtěch Drahokoupil

Vojtěch Drahokoupil je český zpěvák, kytarista a textař. Narodil se 31. srpna 1995 v Liberci. Vojtěch účinkoval v páté řadě hudební reality show Tvoje tvář má známý hlas. Více.

Vojtěch Drahokoupil zdroj: TUTY

8. Daniela Písařovicová

Daniela Písařovicová je česká moderátorka, která se narodila 12. prosince 1978 ve Znojmě. Od roku 2006 pracuje pro Českou televizi. Roku 2010 získala cenu TýTý v kategorii „Objev roku“. Více.

Daniela Písařovicová, Jan Potměšil, Ester Janečková zdroj: Česká televize / Mikuláš Křepelka

9. Sabina Slonková

Sabina Slonková je významná česká novinářka, která se narodila 27. června 1973 v Praze. Působí v oblasti investigativní žurnalistiky. Ve svých reportážích se zaměřuje hlavně na korupci, klientelismus nebo na finanční machinace ve státních firmách. 12 let pracovala pro deník MF Dnes a od roku 2005 působí v internetovém zpravodajském portálu Aktuálně.cz. Více.

Sabina Slonková, TV pořad Uzávěrka zdroj: Televize Seznam

10. Jiří Dvořák

Jiří Dvořák je český herec, který se narodil 4. února 1967 v Brně. Ve 20 letech se dostal na JAMU, kterou roku 1990 zakončil absolutoriem. Hostoval v Národním divadle v Brně nebo v Městském divadle v Brně. Roku 1999 mu nabídla Jiřina Jirásková angažmá v Divadle na Vinohradech, kde účinkuje dodnes. Jiří Dvořák je známá tvář českého filmu a velká osobnost divadelních prken. Více.

Sanitka 2 - Jiří Dvořák zdroj: Česká televize / Pavla Černá

Tagy: top 10 osobností

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku