zavřít

Céline Dion: Na děti mluvím francouzsky

- Magazín autor: red

Zpěvačka Céline Dion se rozhodla, že její děti budou sice bilingvní jako ona, mateřštinou ale primárně bude pro ně právě francouzština. Ona sama totiž ve frankofonní rodině vyrostla a francouzsky dokonce začala zpívat. Na dvojčata Nelsona a Eddyho tak teď mluví téměř výhradně francouzsky.

„Většinou na ně mluvíme jen francouzsky. A oni na nás mluví francouzsky také. Mávají, mluví francouzsky,“ tvrdila Céline o svých čtyřměsíčních potomcích v talk show Oprah Winfrey.

S výchovou a starostí o domácnost pomáhají kanadské hvězdě její máma Thérèse a sestra Linda. Ty ale nakupují a uklízejí.

„Nepořídila jsem si děti, abych se o ně nestarala… Přebaluju je a kojím, tam mě nikdo nenahradí. Je to unavující, ale intenzivní potěšení. Teď žiju ze dne na den. To je mé tajemství. V každém případě je kojení mnohem těžší, když je žena ve stresu. Někdy se dostanu do tak komické situace, že nevím, jak se s tím vypořádat. Tak třeba je oba kojím a najednou má jeden prdíky a druhý si říhne, nevím, jakou polohu zaujmout!“ smála se Céline v talk show.