zavřít

Céline Dion: Na děti mluvím francouzsky


Zpěvačka Céline Dion se rozhodla, že její děti budou sice bilingvní jako ona, mateřštinou ale primárně bude pro ně právě francouzština. Ona sama totiž ve frankofonní rodině vyrostla a francouzsky dokonce začala zpívat. Na dvojčata Nelsona a Eddyho tak teď mluví téměř výhradně francouzsky.

zdroj: Archiv

„Většinou na ně mluvíme jen francouzsky. A oni na nás mluví francouzsky také. Mávají, mluví francouzsky,“ tvrdila Céline o svých čtyřměsíčních potomcích v talk show Oprah Winfrey.

S výchovou a starostí o domácnost pomáhají kanadské hvězdě její máma Thérèse a sestra Linda. Ty ale nakupují a uklízejí.

„Nepořídila jsem si děti, abych se o ně nestarala… Přebaluju je a kojím, tam mě nikdo nenahradí. Je to unavující, ale intenzivní potěšení. Teď žiju ze dne na den. To je mé tajemství. V každém případě je kojení mnohem těžší, když je žena ve stresu. Někdy se dostanu do tak komické situace, že nevím, jak se s tím vypořádat. Tak třeba je oba kojím a najednou má jeden prdíky a druhý si říhne, nevím, jakou polohu zaujmout!“ smála se Céline v talk show.