zavřít

Catherine Zeta-Jones: "Není jediný důvod proč potichu trpět"

- Magazín autor: red

Když byla nedávno Catherine Zeta-Jones diagnostikována bipolární poruchou, mentálním onemocněním, vyznačujícím se dlouhodobými stavy depresí a drobnými posedlostmi, na nic nečekala a vystoupila před média. "Je to onemocnění, které postihuje miliony lidí a já jsem jednou z nich," řekla herečka, 41 let, časopisu PEOPLE. "Pokud by moje odhalení toho, že mám bipolární poruchu pomohlo třeba i jen jedné jedinné osobě aby se odhodlala hledat pomoc, pak to za to stálo. Není žádný důvod, proč by lidé s touto poruchou měli potichu trpět. Hledat pomoc není ostuda."

Počátkem dubna se oskarová herečka a žena herce <a href="http://www.osobnosti.cz/michael-douglas.php">Michaela Douglase (66)</a> nahlásila jako pacientka do nemocnice Silver Hill v New Canaan.

Otřesená <a href="http://www.osobnosti.cz/michael-douglas.php">Douglasovým</a> bojem s rakovinou, <a href="http://www.osobnosti.cz/catherine-zeta-jones.php">Zeta-Jones</a> se snažila vyrovnávat s jejím problémem, řekla její kamarádka. <a href="http://www.osobnosti.cz/michael-douglas.php">Douglas</a> se zotavil, <a href="http://www.osobnosti.cz/catherine-zeta-jones.php">Zeta-Jones</a> ne. S jejím novým filmem, romantickou komedií "Playing the Field", která se točí v Louisianě, si herečka uvědomila, že potřebuje pomoc ze svých depresí.

"Některé věci, které se zdají být naprosto jednoduché, mohou být naprosto nepřekonatelné... Třeba i večeře," říká blízká kamarádka. "Bylo velmi těžké jen přihlížet. Viděla jsem, jak moc se snaží."