zavřít

Bydlete jako celebrity: Poradíme, jak najít podobný nábytek

- Magazín autor: Inzerce

Nakouknout do obydlí celebrit je v době sociálních sítí naprosto běžné. A tak není divu, že vás občas zaujme nějaký kousek nábytku, který si dovedete představit i u sebe doma. Jenže kde ho pořídit, když nemáte miliony?

zdroj: alexander_dyachenko / Shutterstock.com

Scrollovali na Instagramu, nebo jste se začetli do článků ze života celebrit, když jste si na fotkách všimli sedačky, křesla, komody, lampy i třeba dekorace nebo povlečení, které ne a ne dostat z hlavy? Ani se o to nemusíte snažit, podobný kousek si totiž můžete najít a pořídit také!

Nahrajte fotku a hledání může začít

Právě koukáte na svůj vysněný kus nábytku nebo dekorace a nevíte, jak ho v záplavě e-shopů najít? Dobrá zpráva je, že hledáním nemusíte trávit dlouhé hodiny, tentokrát to nechte na umělé inteligenci. Web BIANO představuje novou funkci vizuální vyhledávání – tedy jednoduché hledání podle fotky. Jak to funguje?

  • Ze všeho nejdřív si fotografii s vysněným kouskem uložte do počítače nebo telefonu. Bez ní to nepůjde.
  • Poté si otevřete stránky Biano.cz a v pravém horním rohu klikněte na ikonku foťáku, díky které se vám otevře možnost vyhledávání podle fotky.
  • Teď už jen kliknete na políčko „vyhledat podle fotky“ a uložený obrázek nahrajete rovnou z telefonu nebo z počítače.
  • Po pár vteřinách se vám zobrazí výsledky, které jsou buď stejné jako hledaný kousek, nebo jsou v podobném stylu. Skvělá je také možnost rovnou porovnat ceny mezi stovkami e-shopů a nakoupit tam, kde je to pro vás nejvýhodnější.

Samozřejmě ne vždy výsledek odpovídá přesně hledanému kousku. Pořád je potřeba brát v potaz to, že se jedná o nabídku z českých e-shopů. Takže pokud najdete u někoho slavného nábytek dělaný přímo jemu na míru, bude potřeba vybírat pouze z podobných kousků.

Dobrou fotkou zvýšíte šance

Není fotka jako fotka. Vizuální vyhledávání funguje na bázi umělé inteligence, a i když se celý koncept stále zlepšuje, není všemocný. Když nahrajete obrázek v dobrém rozlišení a bez rušivého pozadí, u kterého bude na první dobrou poznat, co hledáte, budou výsledky vyhledávání kvalitnější. Šance na lepší výsledek také zvýšíte, když bude nábytek nebo dekorace vyfocený čelně a bude co nejlépe rozpoznatelný.

Žádný učený z nebe nespadl, to platí i pro umělou inteligenci. Takže i když jste měli pocit, že vybraná fotka splňovala všechny podmínky k úspěšnému vyhledávání, výsledky tvrdí opak. V takovém případě ještě můžete zkusit kliknout na políčko „vyhledat v jiné kategorii“ a manuálně najít kategorii, ve které chcete hledat.

A ještě tip na konec. Na Bianu najdete i nástroj Biano Studio. V něm můžete kombinovat produkty v jednoduché vizualizaci, abyste zjistili, jak spolu ladí. Studio funguje dobře i na mobilu a dá se použít jak k sérióznějšímu plánování, tak i zábavě. Více o nástroji se dočtete například zde.

Zdroje: Inzerce