zavřít

Bořek Šípek promluvil o svém boji se zákeřnou rakovinou slinivky

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Světoznámý architekt a designér při příležitosti zahájení své retrospektivní výstavy Out Of Limits přiznal, že absolvoval experimentální léčbu. Jak to dopadlo?

zdroj: Profimedia.cz

Když se na jaře v médiích objevily informace o tom, že Bořek Šípek v Madridu podstupuje léčbu rakoviny slinivky, on sám je označil za "blbosti" a tvrdil, že je ve Španělsku pracovně. Nakonec ale přestal zatloukat a nyní prozradil i to, proč se rozhodl hledat pomoc v zahraničí.

"Není to proto, že by tam byli nejlepší odborníci. Tady máme také skvělé odborníky na onkologii. Ale tam mají možnost klinických výzkumů, které tady v Čechách nejsou." svěřil serveru Super.cz a dodal:

"Dá se říct, že jsem byl trochu pokusný králík, ale s radostí jsem posloužil vědě a věda posloužila mně."

Expartner Leony Machálkové rovněž prohlásil, že v současné době se cítí velmi dobře. "Retrospektivní výstava by se měla dělat po smrti. Ale to snad ještě chvíli nebudu..." řekl Blesku s tím, že podle lékařských prognóz by se jeho stav měl už jen zlepšovat

Tak to je skvělá zpráva! Zvlášť s přihlédnutím k tomu, že tento druh rakoviny je mimořádně agresivní – drtivá většina případů končí smrtí nemocného (období pěti let od stanovení diagnózy přežije pouhé 1% pacientů).

Tagy: léčba zdravotní problémy rakovina slinivky onkologie


Osobnosti a filmy v článku