zavřít

Bob Dylan: Na počátku kariéry jsem byl denně sjetý heroinem

- Magazín autor: red

Bob Dylan oslaví v úterý 24. května sedmdesátku. Hudebník měl prý ale namále, že se nedožije ani třicítky. Ve svých pětadvaceti byl totiž silně závislý na heroinu a v roce 1966 musel mít denně dávku tohoto opiátu za tehdejších pětadvacet dolarů. Pak se ale Bob přestěhoval do New Yorku a začal abstinovat. Heroinu se pak prý už nikdy nedotkl.

zdroj: tisková zpráva

„Heroinové závislosti jsem se zbavil v New Yorku. Byl jsem svého času velmi, velmi vyšinutý. A myslím opravdu velmi vyšinutý. Ale té závislosti jsem se zbavil. Bral jsem dávku za zhruba pětadvacet dolarů denně a zbavil jsem se toho. Smrt pro mě nic neznamenala. Smrt pro mě nebyla ničím, dokud jsem mohl umřít rychle. Mnohokrát jsem věděl, že můžu zemřít opravdu velmi rychle a velmi snadno jsem to mohl přehnat a dokončit. Přiznám se, že jsem měl tyto sebevražedné problémy, ale překonal jsem ten čas. Nejsem tím typem kočky, co si nechá uříznou ucho, když něco nemůže dělat. Já jsem typ kočky, co rovnou spáchá sebevraždu. Kdyby šly věci špatně, tak bych si vystřelil mozek z hlavy. Vyskočil bych z okna,“ svěřil Bob v interview s hudebním kritikem Robertem Sheltonem.

V roce 1966, kdy byl Bob těžce závislý na heroinu, se mu narodil prvorozený syn Jesse Byron Dylan, jehož mu dala manželka Sara Lowndsová, s ní měl později ještě tři další děti a její prvorozenou dceru adoptoval.