zavřít

Biffy Clyro interview: Řvát na pódiu nás stále baví

- Magazín autor: Redakce iReport.cz

Poslední deska Opposites potvrdila jejich pozici jedné z nejzásadnějších rockových kapel současnosti. Biffy Clyro už pracují na jejím nástupci a hodně překvapivý je fakt, že si na ní budou pohrávat s black metalem a reggae. Bubeník Ben Johnson nás ale během povídání na Rock for People uklidnil a zvěsti o zvuku nového alba uvedl na pravou míru.

Opposites je opravdu skvělá deska. Myslíte si, že se vám ji podaří dalším albem překonat?
Upřímně? Nemyslím si, nemůžeme už udělat podobné album. Všechny ty epické momenty, gradující nájezdy a další věci už takhle nezopakujeme. Každou sebemenší změnu na albu jsme hrozně řešili. Ve stejném tříčlenném složení už to samé nahrát nemůžeme.

Na novou desku už prý máte připraveno 14 písní, je to tak?
Ano, rozpracováno už máme opravdu čtrnáct písní, ale ani jedna z nich ještě není finálně hotová. Nejsme pod tlakem, takže si dáváme s dodělávkami načas. Předchozí deska byla dvojalbum, navíc jsme pořád byli na turné k desce Opposites. Asi pětačtyřicet songů jsme během předchozího nahrávání vyhodili a stejně jsme měli pořád na čem pracovat. Snažíme se nepřestávat vymýšlet něco nového, ale zároveň nikam nespěcháme.

Na albu prý bude hodně překvapivých žánrů, jako třeba black metal nebo reggae...
Jasně, je pořád s čím experimentovat a to je skvělý. Teda nečekejte, že ty písně budou úplně blackmetalové nebo reggae, půjde stále o rockové věci, jen trochu ovlivněné těmihle styly a kapelami, které ty žánry prezentují. Pořád chceme dělat písně, které si s námi lidi budou zpívat, refrény určitě nevynecháme. Nebojíme se ale zkoušet i nové věci.


Pokračování rozhovoru naleznete v odkazu:

Odkaz na hudební novinky iREPORT

Tagy: festival album Rock for People