zavřít

Běžný účet: Víte, jaké výhody v sobě skrývá jeho užívání a platební karta?

- Magazín autor: Inzerce

Vedení běžného účtu se stalo praktickou součástí našich životů. I proto se banky předhánějí ve výhodnějších nabídkách. Máte založený běžný účet a víte, jaké výhody v sobě skrývá k němu náležící platební karta?

zdroj: Unsplash.com

Bankovní účet je už téměř samozřejmostí, bez které se neobejdeme. Jeho vedení je jednou z nejpoužívanějších finančních služeb na trhu, a tak se banky předhánějí v tom, která přijde s lepší nabídkou. Přečtěte si, co by vašemu bankovnímu účtu nemělo chybět a jak si případně vybrat ten nejvhodnější právě pro vás.

Bez peněz? Bez problému
Výběr správného bankovního účtu (a bankovní instituce) souvisí především s vašimi preferencemi a tím, co všechno od služby očekáváte. Nejvíce oceníte především to, že u sebe nemusíte neustále nosit hotovost. A už vůbec ne vyšší částky.

Prostudujte si, co banky nabízejí
Založení bankovního účtu bývá snadné a rychlé. Obtížnější je vybrat ten správný. Než abyste obcházeli jednu banku za druhou, zkuste online srovnávač nabídek, díky kterému budete mít rychlý přehled o tom, co a za kolik jednotlivé instituce nabízejí. Pečlivě si prostudujte poplatky, které mohou být spojené s vedením účtu. U většiny bank zaplatíte například za výběr z cizího bankomatu.

Transparentnost je klíčem
Před sjednáním běžného účtu si také ujasněte, jak často hodláte účet a placení kartou využívat. Dejte pozor, aby poplatky za vedení účtu nebyly vyšší než částka, která vám na účtu po zaplacení všech poplatků zůstane. Nástrojem, který vám pomůže mít finance pod kontrolou, je mobilní banka, kterou si stáhnete v podobě aplikace do vašeho chytrého mobilu. Díky ní budete mít neustálý přehled o všech transakcích.

Kromě účtu máte i další výhody
Pokud chcete šetřit, sjednejte si k běžnému účtu i další bankovní služby, jako je spořicí účet. Jestli už se vidíte v létě někde na pláži, začněte šetřit. Peníze ze spořicího účtu máte totiž kdykoliv k dispozici a jsou jako dělané pro krátkodobé zhodnocení peněz. Podívejte se i na další služby, které jde získat za výhodnější cenu, jako je například kontokorent, díky kterému můžete jít na účtu do minusu.
Zeptejte se také na sjednání úvěru s nízkou úrokovou sazbou.

Tagy: inzerce

Zdroje: Inzerce