zavřít

Beyoncé oslaví své 30. narozeniny. Za svůj život zažívá jen úspěchy. Skandálům se vyhýbá

- Magazín autor: red

Když řeknete jméno Britney, vybaví se vám hned několik celebrit. Další řadu si představíte, když se vysloví jméno Christina. Když ve vašem okolí ale zazní jméno Beyoncé, všem je jasné o koho jde. Čím toho zpěvačka dosáhla? Je její jméno tak originální nebo jsou to skutky, které jí proslavily?

Beyoncé Knowles se narodila 4. září 1981 v Atlantě. Své originální příjmení dostala podle rodného jména své matky. Veřejnost si mladé krásky všimla už když začala vystupovat s úspěšnou dívčí skupinou Destiny's child. Pak se ale vydala na sólovou dráhu, která z ní udělala jednu z nejdiskutovanějších a tedy i nejslavnějších celebrit vůbec. Povedlo se jí prorazit i ve filmu a módním byznysu.

Celebrita je vyjímečná i faktem, že za svou kariéru nezažila žádný velký osobní skandál. Bulvární média na ní prostě nic nemají. Jako z romantického filmu vypadá i její osobní život. Se sestrou i s rodiči si rozumí velice dobře, otec jí dokonce donedávna dělal manažera. Bezproblémově se jeví i její partnerský vztah s rapperem Jay-Z, kterého zná už víc jak devět let. Manželé jsou už tři roky a je tomu ani ne týden, co oznámili, že konečně čekají miminko.

Beyoncé i rapperovi Jay-Z vychází skoro všechno, na co jen sáhnout. A to, že patří mezi špičku nejlépe vydělávajících umělců (příjmy přesahují 100 milionů ročně), je jen začátek.

Skoro třicetiletá zpěvačka věděla už odmalička, že se bude věnovat hudbě. "V sedmi letech jsem si řekla, že budu zpěvačka, a od té doby jsem na to nepřestala myslet." řekla. Ve svém snu jí celý život podporovali rodiče. Otec, který jí připravil na zlé i dobré stránky showbyznysu, se nechal slyšet, že zpěvačku nutil běhat a zpívat kolem domu, aby si zvykla na popularitu.

"Samozřejmě se mi to nelíbilo. Musely jsme zpívat v supermarketech, školách i domovech důchodců. Někdy jsem nesnášela mikrofon. Chtěla jsem vystupovat na Grammy, ne v obchodech s dámskou konfekcí," postěžovala si po letech Beyoncé. Náročná příprava se očividně vyplatila.

Počátkem 90. let se Beyoncé objevila v soutěži hledající nové talenty jako součást dívčí kapely Girl's Tyme. Ta se po několika změnách proměnila ve skupinu Destiny's Child. Manažerem nebyl nikdo jiný, než tatík zpěvačky. Za dobu existence slavné kapely se prodalo více než 50 milionů alb. Po rozpadu kapely se Beyoncé dala na sólo dráhu. První samostatnou desku Dangerously in Love vydala už v roce 2003. Prezentovala jí slovy: "Moje deska bude mít úplně jiný styl, chci být opravdovější. V mojí hudbě bude víc lásky, chci do ní dát srdce." A tak také udělala. Z obchodů si fanoušci odnesli víc jak 11 milonů kusů. Beyoncé si za album zase odnesla 5 prestižních cen Grammy.

Mimo hudební svět zaperlila Beyoncé i jinde. "Je hodně věcí, které mě zajímají, a všechno bych chtěla vyzkoušet. Žijeme přece jen jednou," řekla. Zahrála si v úspěšných filmech Goldmember a remaku Růžového pantera. Zaperlila i v muzikálu Dreamgirl z roku 2006.