zavřít

Angelinin režijní debut se bude jmenovat V zemi krve a medu

- Magazín autor: red

Režijní debut herečky Angeliny Jolie půjde do kin už letos v prosinci. Snímek odehrávající se v Bosně a Hercegovině devadesátých let dostal už i finální podobu názvu. Anglicky zní In The Land of Blood and Honey a v češtině znamená V zemi krve a medu.

Snímek by měl mít v USA premiéru 23. prosince, tedy den před Štědrým večerem a do světové produkce ho nabídne společnost FilmDistrict.

Uvedení snímku na světové trhy oznámili šéfové společnosti spolu s Angelinou na filmovém festivalu v Cannes.

„Ten film je specifický bosenskou válkou, ale má také univerzální poselství,“ prohlásila na tiskové konferenci Angelina, jež prý scénář k snímku psala sama.

„Chtěla jsem vyprávět příběh lidských vztahů a chování tak, jak jsou ovlivněny životem uvnitř války,“ dodala hollywoodská kráska.

Angelina natáčela v Srbsku a Chorvatsku a angažovala lokální herce, mezi jinými Zanu Marjanovićovou, Gorana Kostiće či Radeho Serbedziju.

„Bývalá Jugoslávie má bohatou historii dramatických umělců. Obsazení bylo výjimečné. Měla jsem to privilegium a byla jsem poctěna prací s nimi a jsem velmi nadšená, že jsem byla svědkem jejich talentu,“ dodala Jolie.